Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 01:45:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 09 sie 2010; 02:07:42 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Po dzisiejszych perypetiach z moim zawieszeniem, a dokładniej z ustawieniem zbieżności z przodu i z tyłu mogę się wypowiedzieć na temat większości, jeśli nie wszystkich stacji diagnostycznych. Oto co następuje

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Lubelska - kolejki, trzeba czekać po parę godzin (mam z nimi wcześniejsze, złe doświadczenia, gdzie wg diagnosty zbieżność była ustawiona, a w rzeczywistości była straszna rozbieżność).

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Batorego - zrobiłby, ale się nie podejmie bo "trzeba się jebać 40minut a ktoś może przyjechać na przegląd i wtedy mu się to bardziej kalkuluje".

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Ludowa - zrobiliby, ale sam przód bo tyłu to nie ustawiają bo nie mają sprzętu.

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Chrobrego "Miran" - kolejki, trzeba się umawiać z dzień wcześniej bo rzekomo są zajęci (a kanał stoi pusty).

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Gagarina "Mleczarnia" - odprawiono mnie w piątek z kwitkiem a bo to Honda, a bo to niskie, zapraszamy w poniedziałek. Dzisiaj było zamknięte.

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Wańkowicza - "Panie ja 30lat zbieżność robię i nikt nigdy tyłu nie chciał to też tyłem się nie zajmuję."

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Kasztanowa - zamknięte, remont czy jakiś inny pies.

Stacja Kontroli Pojazdów ul. Ceglana "Piechulski" - byłem rano to stwierdził, że mam zbyt długie wahacze poprzeczne (Ksport toe kit do civica) i nie da sie wyregulować z tyłu bo już nie ma jak. Polecił mi ściąć śruby i nagwintować na nowo. Gdy objechałem inne stacje i widziałem tą bandę debili to stwierdziłem, że wrócę jednak na ceglaną bo tam mają chociaż profi sprzęt i da się tył ustawić. Gdy panu diagnoście wytłumaczyłem, że regulacja na samym wahaczu jest opcją i mógłby poregulować także na śrubie to się zdziwił, że tak można. Zaskoczony stwierdził, że nie będzie problemu i żebym wpadł dzisiaj o 19:00. Efekt jego pracy dopiszę w tym poście jak wrócę.

Krótko mówiąc, z tego typu rzeczy Wałbrzycha nie polecam, a jedynym słusznym warsztatem w Wch jest dla mnie Cardrive. Stacja diagnostyczna... podejrzewam, że nie znajdzie się tutaj takiej w 100% kompetentnej.


Ostatnio edytowano Pn, 09 sie 2010; 02:28:10 przez Free, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 09 sie 2010; 02:14:09 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
Gadałem ostatnio o tym z Andrzejem i on polecał w Jedlinie nowo otwarty zakład.

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 09 sie 2010; 07:12:58 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Kolesia na ceglanej chyba jednak zgubiła rutyna. Jak go nakierowałem czym może jeszcze regulować no to profi ogarnął temat. Sprzęt mająnajlepszy w wchu więc warto tam ustawiać geometrię. Są jednak minusy - za przód+tył zapłaciłem 160pln...

Suma sumarum, polecam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 09 sie 2010; 07:28:21 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 21 wrz 2008; 09:53:55
Posty: 975
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Andrzej
Honda:: EK4 B16A2
Lukas napisał(a):
Gadałem ostatnio o tym z Andrzejem i on polecał w Jedlinie nowo otwarty zakład.

Tylko tam też zazwyczaj " na zapisy " chyba że akurat się trafi ...

No to żeś się zjeździł po tych stacjach w w-ch coś dobrze zrobić to masakra , ale info przydatne .

Cytuj:
Sprzęt mająnajlepszy w wchu więc warto tam ustawiać geometrię. Są jednak minusy - za przód+tył zapłaciłem 160pln...

No cena dosyć sobie ale jak raz dobrze zrobione to warto .

_________________
Obrazek

Obrazek
Jada chłopaki w japońcach , nikt ich nie dogoni bo kręcą do końca....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 09 sie 2010; 08:37:36 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Koleś ustawiał mi auto chyba z godzinę i 20 minut. Stwierdził, że ma być dobrze i ch. :P
Nie no można polecić, już sie chyba nauczył jak sie ustawia z tyłu :mrgreen: Zapamięta mnie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Wt, 10 sie 2010; 04:13:49 
no to się Michał najeździłeś, info bardzo przydatne, ja zazwyczaj zawsze jeżdżę do Nowej Rudy na przeglądy etc.

Free napisał(a):
Stacja Kontroli Pojazdów ul. Ludowa - zrobiliby, ale sam przód bo tyłu to nie ustawiają bo nie mają sprzętu.

naciągacz numer 1, kolo patrzy tylko na to aby jak najwięcej pieniędzy wyciągnąć, cwaniak jakich mało, najpierw próbował zainkasować 50 zł za "informację co należy zrobić", a potem 100 zł za wpis do systemu, poza tym jak chciałem ustawić zbieżność to stwierdził że zrobi to "na oko" bez użycia sprzętu, bo tak jest szybciej i taniej podziękowałem serdecznie i zawinąłem się od tego człowieka jak najdalej


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Wt, 10 sie 2010; 08:37:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
Pytanie nr jeden: stacja w MPK czy Fiat?...

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 27 lut 2012; 09:23:48 
Co do poprzedniego posta to chodziło o MPK, trochę po czasie, ale dopiero dziś zauważyłem :). Tak poza tym, dziś na Gagarina usłyszałem że: "no zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy jest w porządku, ale ma pan zbyt głośny wydech i zardzewiałe progi dlatego nie mogę przepuścić samochodu" także możecie polecić jakąś inną "małoczepliwą" stację diagnostyczną?


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 27 lut 2012; 10:41:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
na Gagarina kiedys kolesiowi nie przepuscil auta bo mu sie zachcialo analizy spalin robic...ta stacje akurat trza omijac szerokim lukiem...sam juz w sumie nie wiem gdzie najlepiej jezdzic...ja ostatnimi czasy smigam na ceglana...

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czarno biała lista stacji diagnostycznych
PostNapisane: Pn, 27 lut 2012; 10:56:55 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): So, 15 paź 2011; 10:49:40
Posty: 79
Imię: Bartosz
Honda:: Civic VI
Nic nie trzeba omijać ja cienkim jeździłem i normalnie przechodził przegląd i nawet Pan powiedział że ładne czinklaczento.
Moim zdaniem wina tkwi w modernizacjach:) często bezsensownych
Jak coś robić to z głową, co do mało czepliwej stacji reno na podgorzu ale za wszystkich diagnostow reczyc nie moge.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL