Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 11:38:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: So, 12 maja 2012; 03:54:46 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 04 lut 2011; 11:40:53
Posty: 205
Lokalizacja: Wałbrzych / Podzamcze
Imię: Kamil
Honda:: Hiszpańska :)
W związku z tym, że codziennie będę jeździł do Wrocławia, czas na zagazowanie mojej hondy.

Jako że kilka osób pewnie ma lub miało LPG to mam kilka pytań.

Po pierwsze planuje założyć instalację STAG-4 Plus w warsztacie na Szczecińskiej 4 na Nowym mieście.

Więc proszę o pomoc c i jak i co ile wymienić tzn chodzi mi tu o np świece lub kable zapłonowe (jeśli trzeba to jakie świece i jakie kable najlepiej i co ile). Oraz czy jakoś szczególnie mam się obchodzić z autem podczas założenia instalacji gazowej?

Dzięki za info :)

_________________
Obrazek Obrazek

Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą, Błogosławionaś ty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami szybkimi, teraz i w godzinę braku gazu - amen.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: So, 12 maja 2012; 07:23:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Szukałem ostatnio jak wiesz sporo o instalacjach LPG bo sam chce zakładać. A więc tak silniki non vtec nie potrzebują lubryfikacji ,o której często gazownicy wspominają przy silnikach Hondy. Generalnie to jest sporo na temat instalacji w Hondach na ckpl w dziale LPG, i piszą tam że im lepsze komponenty tym lepiej ,tzn lepsze wtryskiwacze ,parownik ze wskazanie na odpowiednie firmy. tam się najwięcej dowiesz.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: So, 12 maja 2012; 08:36:26 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
co do swiec kabli itp...o ile silnik smiga bez problemu to nic nie ruszaj...sugerowal bym tylko wymiane filtra powietrza jezeli juz przyszedl na niego czas...reszte wymieniaj jak sie zuzyje poprostu :)...przy instalacjach pierwszej i drugiej generacji wypadalo by po pierwszym przejechanym 1000km na gazie jechac na regulacje...nie wiem jak to jest w przypadku sekwencji...jezdze juz droga honda na gaz...w poprzedniej mialem pierwsza generacje (silnik d13b2) teraz mam druga generacje (d15b2)....w obu przypadkach zero problemow :)

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: N, 13 maja 2012; 08:36:40 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 04 lut 2011; 11:40:53
Posty: 205
Lokalizacja: Wałbrzych / Podzamcze
Imię: Kamil
Honda:: Hiszpańska :)
gdyby ktoś potrzebował:


1) co jak i co ile wymieniać? (pierwszy przegląd po 1000 km to wiem)
- co 10 tys.km, filtry u instalatora najlepiej...pierwszy przegląd darmo

2) czy trzeba wymieniać świece? jeśli tak to co ile i jakie byłyby ze średniej półki dobre dla mojego modelu?
- a po co? coś się z nimi dzieje? u siebie nie zauważyłem. W VII genie trzeba wymieniać na świece zalecane przez producenta. Podobno jakieś z rezystorem.
Nigdy nie wymieniałem, więc nie wiem.

3) czy trzeba wymieniać kable zapłonowe? jeśli tak to co ile i jakie byłyby ze średniej półki dobre dla mojego modelu?
- Po co? Coś się dzieje przy jeździe na benzynie? J.w.

4) czy podczas jazdy na gazie musi zostać jakaś określona ilość gazu w butli? (tzn żeby nie opróżniać do zera)
- O to dba pewnie elektronika. Ja po prostu sobie jeżdżę. Jak się gaz skończy to mi piszczy wskaźnik gazu, po czym przełącza się na benzynę...

5) czy musi być jakaś określona ilość benzyny w zbiorniku przy jeździe na LPG?-
-Wg instrukcji zalecają conajmniej 1/4 baku. To chodzi głównie o to jak Ci się w trasie skończy gaz - co wtedy? No i podczas startu przez chwilę jedzie na benzynie.
W lecie to są sekundy. Poza tym, zaleca się także co jakiś czas przejeździć na benzynie i zatankować nowej.

6) czy podczas użytkowania instalacji trzeba sie jakoś ostrożniej obsługiwać z samochodem? np nie przekraczać jakiejś liczby obrotów lub zbyt mocno go nie butować?
-Eeee....jestem też użytkownikiem d13b2 (więc 8tys.rpm to nic nowego). D14z6 kręciłem do 7tys i na gazie i benzynie (bo to ciężkie auto) i nie było problemów.
Jedyne co 'słyszałem' , ale nie sprawdziłęm jeszcze - to przy dużym obciążeniu silnika (np. ciągła długa jazda 170km/h na autostradzie to się może check engine zapalić na gazie, albo nie wyrabiać chłodzenie silnika - ale to chwilowe problemy), ale jak mówiłem to są plotki forumowe. Na razie nie mam kiedy sprawdzić.

7) jakie mogą być spadki mocy po zainstalowaniu LPG?
-Na IV gen NIE MA żadnych. Smiem twierdzić że się lepiej wkręca na obroty na LPG.

8) czy BLOS tu będzie potrzebny? co on daje? czy poprawia czy pogarsza pracę silnika?
-BLOS to dla instalacji na gaźnik. W sekwencji masz wtryski...

9) gaz jest "suchym" paliwem - w takim razie czy uszczelki tłoków zaworów itp będą jakoś w większym stopniu narażone na uszkodzenie i szybciej się zużyją?
-Niektóre silniki niby są gorzej przystosowane do LPG. Np. moj. Na wszelki wypadek zainstalowałem lubryfikator. Chodzi o wypalanie gniazd zaworowych.Tak naprawdę dopiero po 100-200tys.km na gazie będe mógł coś więcej powiedzieć.

_________________
Obrazek Obrazek

Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą, Błogosławionaś ty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami szybkimi, teraz i w godzinę braku gazu - amen.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: N, 13 maja 2012; 04:27:05 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
hmm albo mi się wydaje albo sam sobie odpowiedziałeś :)

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: N, 22 lip 2012; 11:41:10 
Witam

Mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą albo czy słyszał jakieś opinie?
http://www.autogaz-walbrzych.pl/
Mam u siebie w aucie BRC i szukam ogarniętego serwisu z W-cha, gdzie można to bez problemu serwisować.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: Pn, 23 lip 2012; 12:16:13 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
spokojnie możesz tam jeździć. są ok

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: Śr, 25 lip 2012; 11:15:06 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 04 lut 2011; 11:40:53
Posty: 205
Lokalizacja: Wałbrzych / Podzamcze
Imię: Kamil
Honda:: Hiszpańska :)
ja polecam tadka na wrocławskiej - miejsce pracy może i trochę niezbyt ogarniete ale robi super robote i szybko. naprawde duzo instalacji za soba na i ogromna wiedze. od jakiegos czasu na wieniewskiego nieopodal limanowki sie buduje

_________________
Obrazek Obrazek

Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą, Błogosławionaś ty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami szybkimi, teraz i w godzinę braku gazu - amen.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: Śr, 25 lip 2012; 01:31:04 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
Dziś tam byłem po raz kolejny i znowu małym kosztem ogarnięta sprawa gazu :) Polecam gość odstrasza wyglądem ale jest bardzo skuteczny i ma wiedzę :)

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: O LPG pytań Kilka
PostNapisane: Cz, 26 lip 2012; 08:35:42 
Witam jeśli mógł bym polecić jakiś warsztat to z całego serca polecam warsztat na szczecińskiej :D nie chce narzekać na płoną ale miałem pare aut z gazem i BMW ogarnęła mi tylko na szczecińskiej ale ja naszczescie sprzedałem i wrucilem do hondy :D


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL