Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Wt, 16 kwi 2024; 03:30:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 12:27:38 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): So, 15 paź 2011; 10:49:40
Posty: 79
Imię: Bartosz
Honda:: Civic VI
Cześć zamierzam wymienić sprzęgło nie szukam jakiegoś exedy czy innych lepszych.
Najlepiej jakbym kupil poprostu zwykłe sprzęgło nie drogie.
W zawiązku z tym mam kilka pytań.
Co warto zrobić jak już jest rozebrane (nowy MTF w skrzyni? Może przetoczyć koło zamachowe? itp, itd)
Czy te sprzęgła będą dobre?
http://allegro.pl/sprzeglo-valeo-honda- ... 04061.html
i teraz tansze po kosztach czy też bedzie dobre
http://allegro.pl/sprzeglo-honda-civic- ... 46150.html
ostatnie
http://allegro.pl/sprzeglo-honda-civic- ... 42712.html
Założyłem temat bo pierwszy raz czeka mnie wymiana sprzęgła oczywiście zlecam to mechanikowi ale chodzi mi o sam fakt co warto zrobic jak skrzynia bedzie na ziemi. Wiem że mechanik po drodze może coś jeszcze znaleść ale chodzi mi o rzeczy które wypada zrobić przy wymianie sprzęgła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 01:00:29 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
W trzecim linku jest napisane ze dostępne sprzęgło Aisin,jeżeli jest w tej samej cenie, w co wątpię,to byłaby najlepsza opcja.
Co do Valeo ,to są dobre sprzęgła,więc wybór trafny.Warto pooglądać też uszczelniacze na półosiach i zwrócić uwagę na łożysko w wale (o ile występuje ,bo nie wiem).
Olej do skrzyni wystarczy silnikowy,nie jest konieczny MTF,zdania są podzielone, miałem jeden i drugi i różnicy nie zauważyłem ,ani w wyższych temperaturach,ani w mróz,Zresztą starsze były tak zalewane a budowę maja tą samą.Sprawdzałem czy synchronizatory w 6g nie są czasem "uczulone" na olej silnikowy i nie są,więc nie widzę przeciwwskazań.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 01:11:43 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): So, 15 paź 2011; 10:49:40
Posty: 79
Imię: Bartosz
Honda:: Civic VI
Sprzęgło wymieniam ze względu na halaś łożyska po puszczeniu sprzęgła. Jeżdzę z tym już od jesieni czy coś się z tym wiąże, jakieś powikłania? Początkowo byłem za wymianą samego łożyska bo nie czuje żeby sprzęgło ciągło czy się slizgało miałem podobny problem w poprzednim aucie więc raczej bym to wyłapał. Kolega polecił mi jednak żeby lepiej wymienić całe sprzęgło bo jest przy tym dużo roboty i szkoda wymieniać same łożysko przystałem na tą propozycje bo zamierzam jeździć tym autem jeszcze troche. Co do oleju do skrzyni może być przekładniowy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 02:03:26 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
MTF,ATF itd to są oleje przekładniowe :) Jeżeli chodzi Ci o oleje z grupy Hipo,to odradzam stanowczo.Przy oleju 80w90 najprawdopodobniej w zimie wcale byś nie pojeździł,bo kręcące się wały zabierają ze sobą wszystko co jest na nich osadzone i o ile przy włączonym biegu jechać mógłbyś do końca życia i skrzyni byś nie zamęczył ,to przy zmianie biegów miałbyś problem,bo każde zadziałanie synchronizatora było by zabijaniem go.Przy 75w90 miałbyś kłopot z niskimi biegami,natomiast przy zmianie oleju z gl4 na gl5 synchronizatory same się po latach rozlecą,ponieważ zawarte w nim substancje separujące mają dwa razy większe stężenie i są zabójcze dla tego konkretnego stopu.
Moja wcześniejsza Hondzina była mordowana (dosłownie) na tym samym co lałem w motor (5w40) i zrobiła grubo ponad pół miliona.Oczywiście nie odradzam MTF-u ,ale jak dla mnie jest niepotrzebnym przepłacaniem.
Sprzęgło zanim się wymieni ,lepiej jest najpierw zbadać,bo wymiana z dobrego na nowe nie ma sensu.Jeżeli przełamanie na pedale jest w dobrym miejscu i jest dobrze wyczuwalne ,a po rozebraniu okaże się że tarcza jest gruba a sprężyny nie latają to po kiego grzyba to ruszać.
Dobre sprzęgło,należycie eksploatowane wytrzymuje kilkaset tysi ,kwestia tylko jak Ty eksploatujesz.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 04:00:04 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011; 12:15:05
Posty: 1943
Lokalizacja: Strzegom
Imię: Marcin
Honda:: EG8 / S3 8L
Jak po puszczeniu sprzęgla hałasuje to nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. Łożysko w skrzyni wg mnie, ale jak będzie inaczej zwrócę honor i zrobię wielkie oczy ze zdziwienia.

Co do oleju w skrzyni... Ja wlałem MTF zakupiony w ASO Honda w Świdnicy. 65zł/l.
Ja czuję różnicę, nie wiem co miałem wlane wcześniej, ale nie mam żadnych oporów przy zmianach biegów. Niezależnie od temperatury chodzi lekko.

Silnikowego w życiu bym nie wlał. Nie po to ktoś wymyślał osobne nazwy do nich żeby wlewać ten sam w różne miejsca.

Sprzęgło jak chcesz robić za 365zł masz Exedy:
http://jdmshop.eu/index.php?route=produ ... duct_id=21
Niewiele więcej niż te co dałeś, a produkt sprawdzony. Ja je mam, adelator i pare innych osób.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 05:43:30 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Wiedziałem :D,czekałem na to ,dlatego siedziałem cicho ;)
Jeżeli po naciśnięciu częściowym,bez wysprzęglenia to łożysko,jeżeli cichnie po wysprzęgleniu,to skrzynia.
Co do oleju-to czy czasem do poprzednich, do 5gen włącznie Honda nie zaleca silnikowego? A skrzynia ta sama.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 06:10:06 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 09 maja 2011; 06:55:55
Posty: 846
Lokalizacja: Wałbrzych a aktualnie Hamburg
Imię: Tomek
Honda:: Accord CW3
jeżeli chodzi o mtf-a to potwierdzam to co marcin napisał a exedy czeka na montaż tylko razem z nim trza zamach zmienić z 200 na 212 mm!

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 06:14:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
wg tego co jest napisane w ksiazce do Hondy: do skrzyni zalecany jest MTF Honda, na dolewki producent dopuszcza 10W40, taki jak zaleca do silnika...dopuszcza takze zalanie skrzyni 10W40 na krotki okres czasu i zaznacza ze przy oleju silnikowym moga ciezej wchodzic biegi. osobiscie lezdzilem dlugo na Mobilu Super 2000 10W40 w skrzyni w moim jajku, biegi wchodzily lekko, skrzynia byla orana dosc mocno i nic sie jej nie stalo ;)..wiekszek krzywdy moze narobic niewlasciwi olej przekladniowy typu Hipol, tak jak zreszta napisal to juz Mirek...teraz mam wlane do skrzyni cos czerwonego...wg poprzedniego wlasciciela jest to hipol..ale jaki?...mi to wyglada jak ATF...w kazdym razie skrzynia jakos daje rade...mam w planach to wymienic wlasnie na 10W40 z uwagi na wysokie koszty MTF'u Hondy...

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 08:01:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 04 cze 2012; 03:19:26
Posty: 590
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Marcin
Honda:: EJ2
U Batiego łożysko już drze się o wymianę :D,ciekawe tylko jak słoneczko czy łożysko za bardzo nie przytarło :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: sprzęgło d14a3
PostNapisane: Wt, 19 lut 2013; 09:27:11 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Nie ma czerwonego Hipolu-łże jak pokojówka,pewnie wlał to co było pod ręką a myślał że ma być Hipol.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL