Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 10:55:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 03:21:03 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Wadliwa sonda oraz problemy tylko na zimnym (jeśli dobrze zrozumiałem to co zostało napisane) jakoś mi do siebie nie pasują. Sprawdzanie sondy wygląda na stratę czasu w takim przypadku, zawsze można ją odpiąć i zobaczyć czy będzie lepiej - tak jest najszybciej.

Zresztą parę postów napisaliście to samo a teraz usilnie każecie sprawdzać kable od sondy... ciekawe :-)

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 05:10:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
To sonda z grzałką więc działa od razu (nawet na zimnym) i tylko Gexx brał sondę pod uwagę ,my podawaliśmy tylko kolory kabli bo o nie pytał. Tak mi sie teraz przypomniało że czasem podobne cuda się działy przy "zimnych" lutach głównego przekaźnika (zwanego zazwyczaj przekaźnikiem pompy paliwa) ale to było zwykle na ciepłym silniku.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 09:09:58 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Cytuj:
Wadliwa sonda oraz problemy tylko na zimnym ..... jakoś mi do siebie nie pasują

Ja postawiłem od razu na instalacje zapłonową,ale jak się upierają to podałem sposób ,a co mi tam,jak nie pomierzą to nie uwierzą ;)
O ile jest to rzeczywiście"szarpanie" w ogólnie przyjętej formie,a nie jakieś inne "coś tam"

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 09:25:32 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Muzyk-Grzes napisał(a):
To sonda z grzałką więc działa od razu (nawet na zimnym)

Trochę nie widzę związku z tym co napisałem i tym, że problemy są tylko na zimnym silniku, proszę o wytłumaczenie.

m26 napisał(a):
O ile jest to rzeczywiście"szarpanie" w ogólnie przyjętej formie,a nie jakieś inne "coś tam"

Filmik by się przydał :D

BTW. Z moich sugestii to odpiąć czujnik położenia przepustnicy i zobaczymy czy szarpanie zniknie. Może czujnik szwankuje dopóki nie złapie temperatury od kolektora, ale to strzał w ciemno. Minus tego testu jest taki, że jak komp przejdzie w tryb awaryjny to może przestać także używać innych czujników. Inny pomysł to czujnik temperatury, może komp nie wie, że silnik jest zimny?

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 09:46:16 
Offline
Zarejestrowany uzytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 cze 2013; 08:48:23
Posty: 34
Lokalizacja: Strzegom
Imię: Jarek
Honda:: EJ9
Panowie widzę że dyskusja się rozwinęła ... ale do rzeczy. Ja podobnie jak kolega m26 myślę że to jest wina instalacji zapłonowej. Według mnie gdyby szwankował któryś z czujników to komputer wywalałby błąd a jak wspomniałem w pierwszym poście robiłem samodiagnostykę i nie wykazała żadnego błędu.
Jeśli to będzie pomocne i będzie coś widać to postaram się jutro rano nagrać filmik żebyście mogli zobaczyć jak to mniej-więcej wygląda.
Jutro też postaram się sprawdzić sondę dla świętego spokoju żeby było wiadomo że na pewno jest wszystko z nią ok i że nie uszkodziła się podczas przekładki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: N, 29 wrz 2013; 09:48:06 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Cytuj:
Inny pomysł to czujnik temperatury

Jak ma przerwę to idzie "na bogato" jak dla -40, a jak byłby zwarty gdzieś do masy,to powinien wywalić błąd,nie sprawdzałem jak jest w Hondzie,ale zawsze tak to działało i zawsze usterka czujnika była taka sama,czyli przerwa,chyba że jest uszkodzony mechanicznie i rzeczywiście "stoi" na jednej wartości,więc to też warto sprawdzić,wystarczy odpiąć.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2013; 06:08:25 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
gexx napisał(a):
Według mnie gdyby szwankował któryś z czujników to komputer wywalałby błąd a jak wspomniałem w pierwszym poście robiłem samodiagnostykę i nie wykazała żadnego błędu.

Nie, nie zawsze wywala błąd. Pisałem już to kilka razy, ale napiszę jeszcze raz a co mi tam ;-)

Dawno, dawno temu, za górami za lasami... miałem zaśniedziałą kostkę od czujnika przepustnicy i samochód (D15B7) dławił się po dodaniu gazu, szarpał. Nie było żadnego błędu. Trochę męczyłem się zanim znalazłem powód. W skrócie po wyczyszczeniu i dogięciu pinów od kostki czujnika położenia przepustnicy problem ustał. M.in. dlatego wg mnie komp wykryje usterkę jeśli może, np. mamy przerwany obwód lub wartość poza specyfikacją ale jeśli wartość jest niepoprawna ale nadal mieści się w specyfikacji to nie za wiele może zrobić.

Podobnie np. z map sensorem, jeśli tam dostanie się jakiś syf to odczyt ciśnienia może już być zakłamany i ECU też tego nie wykryje bo nie ma z czym porównać. Jedynie przy odpalaniu może sprawdzić czy ciśnienie w kolektorze jest równe atmosferycznemu ale to także z dość dużym marginesem (różne ciśnienia na różnych wysokościach).

Powyżej to tylko przykłady aby nie zawierzać losów świata ECU ;)

m26 napisał(a):
...to powinien wywalić błąd...

Osobiście nie wierzę aż tak w ECU ale nie upieram się także, że to czujnik temperatury a nie inny. Sugeruję po prostu odpinać po jednym i patrzeć czy problem ustanie :-) Szybciej będzie to zrobić niż gdybać.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: Wt, 01 paź 2013; 03:34:45 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011; 12:15:05
Posty: 1943
Lokalizacja: Strzegom
Imię: Marcin
Honda:: EG8 / S3 8L
Jeśli chodzi o zachowanie się auta to jest tragiczne... Autem jechałem, przyspiesza do około 2.5 nawet z małym gazem i nagle obroty szarpią autem, nie ma mocy. Filtr paliwa i pompę tez można wykluczyć, bo później ciągnie do końca ładnie. Myślę, że to co piszę Maxoff trzeba sprawdzić obowiązkowo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: Wt, 01 paź 2013; 06:42:54 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
NouT, najważniejsze pytanie, tylko na zimnym czy na ciepłym też jest ten problem przy 2.5tyś?

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kolektor wydechowy
PostNapisane: Wt, 01 paź 2013; 07:20:34 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011; 12:15:05
Posty: 1943
Lokalizacja: Strzegom
Imię: Marcin
Honda:: EG8 / S3 8L
Na zimnym, na ciepłym już ok.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL