Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 06:45:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: Pt, 20 wrz 2013; 08:05:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
m26 napisał(a):
Cytuj:
Mirku jeszcze zapomniałeś o jednym ważnym atucie diesla- tanio i szybko można podnieść moc o jakieś nawet 40 KM, a żeby to uzyskać w benzyniaku trzeba go chyba uturbić i zakłuć tłoki.

To nie jest podniesienie,ale "popuszczenie smyczy",odblokowanie tego co już jest.
Nie zapomniałem o tym,ale rozmawiamy tutaj o aucie z turbiną,jeżeli porównamy do niego benzyniaka również z turbiną,to też można w nim łatwo podnieść moc i moment.
Jeżeli będziesz chciał wydobyć koniki z diesla wolnossącego,to czeka Cię ta sama droga co w benzyniaku :P
Może i jestem "zepsuty",bo ja patrzę na samochody z innej perspektywy-patrząc na auto widzę od razu między innymi jego naprawę :D


swiete slowa...a co do sposobu patrzenia na samochod to mam niestety juz tak samo ;) a niechec do diesli przejalem po ojcu chyba, ktory zajmowal sie nimi przez 40 lat ;)

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Szukam Accord V gen Kombi.
PostNapisane: Pt, 20 wrz 2013; 10:36:09 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 08 kwi 2009; 06:34:41
Posty: 675
Lokalizacja: Wałbrzych / Piaskowa Góra
Imię: Justyna
Honda:: Honda Civic ED2
Muzyk-Grzes napisał(a):
Marcin jest samozwańczym królem więc jako jego poddani musimy go słuchać ,więc przemyśl swoją wypowiedz i nie drażnij naszego "Juliana"


że tak odbiegnę od tematu, możesz Grzesiu mi wyjaśnić o co chodzi dokładnie w tym zdaniu? wtf?

_________________
In Trance We Trust


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: Pt, 20 wrz 2013; 10:56:15 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Marcin R - samozwańczy król forum (jak sam o sobie mówi)
Dwa temat o którym pisze Irek drażni Marcina pewnie bardziej niż gaz w Hondzie .
Trzy Marcin i Irek to "stara" ekipa forum ,a kiedyś zaproponowanie komuś zakupu Audi w Dieslu było równoznaczne z "wydaleniem" z forum. Coś jeszcze wyjaśnić?

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 02:04:59 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
Muzyk-Grzes napisał(a):
kiedyś zaproponowanie komuś zakupu Audi w Dieslu było równoznaczne z "wydaleniem" z forum. Coś jeszcze wyjaśnić?


to ja chyba byłem w innym klubie, Grzesiu jakieś pierdy piszesz tyle powiem. Chłopak jeździ po całych Niemczech i budżet ma do 3500. Sorry ale Diesel jest znacznie ekonimiczniejszy jak accord 2.0 To po prostu rozsądek, a za to nikt nikogo na tym forum nie ukarze. A co do Króla to Król nie zostawia ludu ot tak ;) A z całym szacunkiem do Marcina nikt go królem w ogóle nie wybierał więc nie wiem o co chodzi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 09:14:50 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Cytuj:
Diesel jest znacznie ekonimiczniejszy jak accord 2.0

Accord LPG- dwadzieścia parę złotych/100km z butem w podłodze.
diesel gdyby palił tylko 5l,to już jest więcej,a dodaj teraz do tego koszty naprawy ropniaka,który jeździ na pełnym gazie,nie będzie to mało,bo jedynie nowe diesle palą tak mało,a ich naprawy do tanich nie należą.No i w dalszym ciągu wspomnieć należy o braku frajdy :D

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 10:19:56 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
I nadal trzeba tłumaczyć :) Jak trafiłem tu 4 lata temu to "starzy" forumowicze mieli zupełnie inne podejście niż obecni. Gaz do Hondy? Beeee, Diesel? Beeee, a o współpracy z RTW nikt się nawet nie odważył pisać ,więc proszę Irek wystarczy sobie przypomnieć. Marcin jest (jak nie zauważyłeś) "nawrócony" na forum a przez swoją nieobecność stracił cały "rozwój" od czasów konserwatywnego podejścia do liberalnego (czym dał wyraz w temacie o RTW). Co do samozwańczego króla to po prostu nie uchwyciłeś dowcipu :P

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 10:46:06 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
Mirek ale nikt nie pisał o Acc w Lpg a ja nie pisałem o nowych dieslach tylko chyba o najtrwalszych silnikach w historii motoryzacji - Tdi. A co do braku frajdy- ja ją mam jak killuję starym golfem 3 taką Hondę jak Twoja :D

Grzesiek 4 lata temu ja miałem 23 lata i inaczej się wtedy patrzyło na świat i na auta ;) It's time to grow up my boy! A do tego paliwo było sporo tańsze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 11:19:41 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Cytuj:
Mirek ale nikt nie pisał o Acc w Lpg a ja nie pisałem o nowych dieslach

pisaliśmy o ekonomii,wiec nadmieniłem o gazie,przecież,nikt nikomu nie każe tankować najdroższego paliwa tylko najtańsze,bo przecież ekonomia na tym polega właśnie,diesel nie daje takiej możliwości więc benzyniak ma nad nim wyższość ;)
Co do nowy/stary diesel to przecież napisałem że 5l spali jedynie nowy którego naprawy chłona kasę,stary natomiast spali dużo więcej,a na dodatek przy jeździe na pograniczu wydolności nie jest już taki trwały.
Cytuj:
A co do braku frajdy- ja ją mam jak killuję starym golfem 3 taką Hondę jak Twoja

zapraszam na kreskę :D
ostatnio takie cudo dostało w Paprotkach od Daltona ,ponoć kręcone nawet było,a d13 zwykła seria na gaźniku,chłopak był tak pewien swego ,że zaraz się zawinął i wiecej się nie pokazał.
Nie jestem przeciwnikiem diesla,twierdzę jedynie że chyba trochę je przeceniasz,żaden nie umywa się do jakiejkolwiek starej Hondy,żadna Honda w historii nie miała nieudanego silnika,w autach,łodziach,motocyklach-wszystkie działały jak zegarki i miały urok,ropniak go nie ma.
Może i mam "swój świat" ale w tej kwestii to raczej nie jest tylko mój,przecież nie ma
czegoś takiego jak np "Grzechotnik Club" a zdecydowana większość ludzi wybiera benzyniaki,wyjątkami są posiadacze firm,busiarze,laweciarze,traktorzyści itd ,albo stare pierdziele,pamiętający mercedesy W115 + paliwo od "szoferaka" i konfrontację z np. starym fiatem i jego remontami silników co 50 tysięcy.

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Ostatnio edytowano So, 21 wrz 2013; 11:35:45 przez m26, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 11:30:04 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
Sprawa wygląda tak, że do każdego auta jak się wsadzi turbo, to wydajność i moc silnika (a przede wszystkim moment obr) wzrastają. Wiec gdyby takie TDI było tylko DI, nie miałoby szans nawet z matizem (patrz silniki SDI). Więc dla mnie nie ma sensu porównywać silnika TURBOdiesla ze zwykłym silnikiem spalinowym bez turbo. W TeDeI dużą robotę robi moment (dzięki turbo) i dzięki temu auto tak sprawnie przyśpiesza...

Nie ma złotego środka (no chyba oprócz Priusa :P ) ja wiem, że jakby mnie było stać to kupiłbym sobie klekota ale tylko ze względu na stosunek moment obr - spalanie.

A jakbym miał na prawdę dużo kasy to jebnąłbym sobie WRX'a STI :D

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: o wyzszosci szlifierki nad grzechotnikiem....
PostNapisane: So, 21 wrz 2013; 11:41:54 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 03 lis 2012; 05:48:22
Posty: 2584
Lokalizacja: Wałbrzych / P. góra
Imię: Grupa krwi 5W40
Honda:: EJ9 GAZOLOT ,FN2
Cytuj:
ja wiem, że jakby mnie było stać to kupiłbym sobie klekota ale tylko ze względu na stosunek moment obr - spalanie.

gdyby Cię było stać to nie zwracałbyś uwagi na spalanie,więc kupowanie Diesla nie miałoby
sensu ;)
Reasumując-bena lepsza :D

_________________
Samochody dzielą się na: Japońskie i wyroby samochodopodobne.
SMS-sy kasuję bez czytania-wszystkie razem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL