Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest N, 28 kwi 2024; 05:30:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 07:48:04 
Mianowicie chce sie zabrac za ogniska rdzy, ktore zaczely mi sie pojawiac jak grzyby po deszczu (dla ironii po ostatnich ulewach przybraly na sile). Zastanawiam sie czy zabrac sie za to samemu, czy lepiej oddac do jakiegos fachmana.

I tak:
- jesli ktos sie orientuje cenowo ile biora za takie rzeczy "specjalisci", prosilbym o info i ewentualnie kogo polecacie.
- jak ktos sie juz bawil w takie rzeczy sam, jakie to byly by koszty i co trzeba by bylo kupic, zeby nie martwic sie po krotkim czasie ze znow rudy wyskoczy.

Zapewne pracochlonne zajecie i na sloneczne dni, ktorych ostatnio brakuje, ale w koncu musze sie za to wziasc ;)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 09:50:28 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
za jakie takie rzeczy? Ja teraz cała furkę robiłem u haczka to mów o co kaman. Takie elementy jak maska/klapa/błotniki to nie rób tylko wymieniaj na zdrowe. Jeśli chodzi o nadkola to reperaturki wspawać. Żadna szpachla :) Chcesz to sie kiedyś ustawimy i można pogadać co i jak, postaram sie doradzić :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 10:13:02 
Offline
Klubowicz

Dołączył(a): N, 28 wrz 2008; 02:42:22
Posty: 710
Imię: piotrek
Honda:: civic
ja ronilem reparatuty tylnych blotnikow i progi tez byly wrobione i usowane z rdzy koszt calkowity robocizny zpomalowaniem wspawaniem nowych elemetow wyniusl mie 1400 plus dolicz sobie reparatury do tego . powiem tak jesli wychodzi rdza i lakier jeszcze nie puchnie to mozesz sie zeszlifowac do dlach golej podkladem prysnac wyszlifowac i puzniej farba to na jaks czas bedziesz mial swiety spokoj ;]:D a jak lakier spuchl lo lipeczka cza wycinac i spawac reparatrury nalezalo by to zrobic przed zima !!jeyeli sie na tzm nie ynasy yabardyo i nie robles tego nigdz wcyesniej to inebiery sie sam yato co yebz cyegos nie ponisycyzc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 10:22:07 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Czad wrzuć to proszę do worda i popraw. Po w pierwszej częśći masz błędy a w drugiej przełączył ci się język wprowadzania na "polski maszynistki" i nie da się tego czytać...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 10:28:09 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
Free jak wstawasz reperaturki to myślisz że nie masz szpachli? a czym sie wyrównuje łączenia? :shock: mi podpuchły nadkola z tyłu zeszlifowałem farbe maszyną wziąłem śrubokręt i okazało się że jest dziura... ale jak są małe to można pospawać, potraktować odrdzewiaczem, zagruntować potem podkładem i lakierem. powinno wytrzymać 2-3 lata. piszesz o wymianie elementów... klapa, drzwi to około 300 zł za element a do tego lakierowanie 1 elementu to 250-300 zł czyli za element wychodzi 550-600 zł... jest sens w aucie za 4-5 tys?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Śr, 29 lip 2009; 11:22:43 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
jest, i moje już nie jest warte 5-6 tyś :)... troche więcej, bardzo trochę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Cz, 30 lip 2009; 08:46:40 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Dla ciebie i owszem, jest warte bo wiesz ile kasy w nie włożyłeś. Ale na rynku wtórnym nie dostaniesz za niego dużo więcej niż 6k niestety. Tak już jest, że możesz w auto wkładać górę kasy ale jeżeli nie są to zmiany typu turbo / kompresor lub coś innego ale znaczącego to praktycznie nic przy sprzedaży nie odzyskasz. Wszystkich nas to czeka :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Cz, 30 lip 2009; 12:30:56 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Kuba napisał(a):
Dla ciebie i owszem, jest warte bo wiesz ile kasy w nie włożyłeś. Ale na rynku wtórnym nie dostaniesz za niego dużo więcej niż 6k niestety. Tak już jest, że możesz w auto wkładać górę kasy ale jeżeli nie są to zmiany typu turbo / kompresor lub coś innego ale znaczącego to praktycznie nic przy sprzedaży nie odzyskasz. Wszystkich nas to czeka :]


Nie :mrgreen: wiadomo, że nie odzyska sie kasy włożonej w auto ale w moim wypadku jest porobione bardzo duzo z mechanicznych rzeczy takze wiec warto jest troche warte.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak sie pozbyc "Rudego"
PostNapisane: Cz, 30 lip 2009; 01:41:25 
W sumie tylko progi i nadkola tyl :/ puchnac w sumie nie puchnie, ale gdzie niegdzie widac ze bedzie dziura wiec wspawke trzebaby bylo wcisnac, podjade w niedziele na tesco jak chwile znajdze, bo ostatnio zabiegany jestem :/


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL