Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Pn, 29 kwi 2024; 06:48:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 05:45:52 
Słuchajcie mam taki problem, objawy są takie jak w temacie, założone mam teraz 195/60/15 i już od małych prędkości słychać bicie opon tak jakby były przytarte np. po hamowaniu z piskiem z dużej prędkości, niby bardzo nie przeszkadza ale po dłuższej trasie to czuć tak jakby głowa miała za chwile pęknąć, dzisiaj założyłem 205/60/15 i dalej to samo, jak myślicie przyczyną może być za duża szerokość opon? Mniejsze założę dopiero na zimę, a nie chce mi się kupować już teraz tylko po to aby to sprawdzić, macie/mieliście podobny problem? albo jakieś sugestie? będę wdzięczny..:)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 07:25:49 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
Jeżeli założyłeś nowe gumy i dalej było to samo to pewnie nie opony. a te które założyłes były tej samej firmy i miały taki sam bieżnik? rodzice mają w focusie vredestein i one po prostu wydają takie dźwięki i nic im nie zrobisz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 07:45:45 
całkiem innej firmy założyłem te szersze i z całkiem innym bieżnikiem, wogóle to słyszałem coś takiego że im szersze opony to tym bardziej hałasują i nic się nie da na to poradzić, koleś mi mówił ze założył 265 i takie bicie że jechać nie szło, no nic, zaczekam do zimy (juz niebawem) i zobacze co wtedy się będzie działo, musze jeszcze piotrka zapytać _CrX_, on widziałem pisał że ma takie same opony jak ja 195/60/15, Piotrek jak to przeczytasz, daj znać proszę..:)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 08:05:12 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 04:24:50
Posty: 283
Honda:: Audi Avant 1.8T
niech ktos z klubowiczy da Ci na chwile swoje kola i zobacz co bedzie, jak dalej to samo to calkiem mozliwe ze zbierznosc do ustawienia.

_________________
moja fura : viewtopic.php?f=22&t=2330


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 08:22:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Piotrek _CRX_ ma 195/50/15 tak jak z resztą większość klubowiczów (Diana 205/50/16) moje też hałasują szczególnie przy wiekszych prędkościach, ale nie jest to tak uciążliwe jak piszesz. Poza tym sprecyzuj ten hałas czy to bije czy szumi, bo bicie opon może być spowodowane większą średnicą otworu felgi w stosunku do trzpienia piasty koła.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 08:38:40 
MrcZk masz racje, dobrze by było zobaczyć z jeszcze innym kompletem kół ale podejrzewam że będzie to samo bo już raz je zamieniłem, swoja droga nie bardzo wiem do kogo uderzyć o koła. ale dzięki za podpowiedź, Grzesiu sorry ja jednak też mam 195/50/15, dobrze by było żebyś posłuchał sam tego, ale nie ma to nic wspólnego z szumem, objaw jest po prostu taki jakbyś miał kwadratowe koła,
chodzi Ci o to że jest niezgodny wymiar (zbyt duży) średnicy otworu centrującego felgi? wiesz nie chce mi się w to wierzyć, wydaje mi się że byłby inny objaw ale pewien nie jestem próbowałem na 2 kompletach kół..


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 08:43:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
jeśli obie felgi są np od Seata , lub Opla to będą bić, ale taki objaw słychac najlepiej przy niewielkiej prędkości, ja mam fele z VW i różnica wynosi 0,5mm pierścieni centrujących nie ma takich więc koła są dokręcone na maxa i teraz nie biją.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 08:48:28 
u mnie jest tak, że im większa prędkość tym bardziej biją... mówię Ci taki objaw jakby były przytarte, i tak samo się dzieje też na innych oponach, nic zrobię tak jak MrcZk napisał, sprawdzę na innym komplecie do hondy jeszcze, a potem zbieżność


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 09:02:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Jutro ma być spot ,wpadni przejedziemy się i sie zobaczy.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: bicie opon
PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009; 09:08:17 
ok, jutro przed 19 będę się zawijał z lotniska we wrocławiu, to podjadę może jeszcze ktoś będzie..


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL