Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 07:11:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana filtra fazy ciekłej i lotnej Alaska
PostNapisane: N, 17 lut 2013; 07:22:41 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Jako że jest kilka opisów na necie ,ale wiele różnych reduktorów ,ten będzie dotyczył dość popularnego parownika Tomasetto AT09 Alaska. A więc w/g instalatorów i producentów wymiana filtrów w instalacji LPG powinna się odbywać co 10 tyś. km . Nie wiem jak to się ma do obecnego stanu i jakości paliwa gazowego, ale wiem że filtry paliwa wymienia się znacznie rzadziej. Z resztą po fotkach sami ocenicie potrzebę takiej wymiany , podkreślę jedynie że nie korzystam z małych stacji a jedynie z sieciówek najczęściej Lotos, Statoil i Bliska.
A więc zaczynamy, żeby móc robić cokolwiek z instalacją LPG należy się z niej najpierw pozbyć gazu ,który jest tam pod ciśnieniem. I tu występują dwie szkoły jedni zamykają zawór na butli i odkręcają pokrywkę filtra co powoduje nagłe opróżnienie tej części instalacji a co za tym idzie oszronienie elementów, lub metodę drugą którą zastosujemy w tym opisie.
Skoro mamy elektrozawór i jest on sprawny to podłączone do niego są dwa przewody
Obrazek biały i czarny w tym przypadku, które musimy odłączyć ,a przynajmniej jeden z nich (+) Ja dla pewności wypiełem oba.
Obrazek
Operacja ta sprawiła że nasz elektrozawór po odpaleniu silnika pozostanie zamknięty
Następnie musimy pozbyć się gazu ,który jest w części instalacji ,można by jak wspomniałem odkręcić obudowę filtra ,ale my włączymy silnik i po prostu wypalimy gaz. Może to potrwać nawet kilka minut , ale jeśli po max 10 minutach silnik nadal pracuje na gazie, to powinniśmy zakręcić zawór na butli, wyjeździć gaz i wymienić elektrozawór. My jednak przyjęliśmy że nasz elektrozawór jest sprawny i już po około 3-4 minuty silnik przechodzi na zasilanie benzyną.
Wtedy wyłączamy silnik i przystępujemy do wymiany filtrów.
I tak na początek wymieniamy filtr fazy lotnej co nie jest skomplikowane
Obrazek
Luzujemy objemki na rurkach doprowadzających do filtra i wyjmujemy filtr
Obrazek
Jak widać jest to filtr przelotowy o oznaczeniu kierunku, więc nowy zakładamy w tą sama stronę w którą był stary. Większość filtrów jest 12/12 mm nasz stary nie wiedzieć czemu był 11/11 mm (taki założył gazownik) ja założyłem prawidłowy po czym skręciłem objemki
Obrazek
Następnie zabieramy się za filtr fazy płynnej (ciekłej) a jest on w tym reduktorze pod pokrywką
Obrazek
Musimy wykręcić 3 śruby na klucz imbusowy
Obrazek Obrazek
Potem podnosimy pokrywkę i wyjmujemy filterek
Obrazek Obrazek
I teraz dla porównania oba filterki nowy i stary
Obrazek
Sami oceńcie czy należy tak często wymieniać owe filtry. Na zdjęciu stary filtr jest ustawiony od strony wpływu gazu pozostałe 85% filtra jest tak samo żółta jak w nowym filtrze
Teraz czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności czyli zakładamy nowy filtr
Obrazek
Następnie zakładamy pokrywkę
Obrazek i skręcamy kluczem imbusowym
Obrazek
Na koniec podłączamy na powrót przewody do elektrozaworu
Obrazek
Teraz już możemy włączyć silnik i przełączyć na gaz. Warto przy okazji wymiany filtrów sprawdzić szczelność instalacji i tu podpowiem że "gazownicy" po prostu spryskują połączenia płynem z mydłem który tworzy bańki przy nieszczelnościach.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL