Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 09:23:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SWAP tarcz na tył
PostNapisane: So, 22 lut 2014; 10:48:00 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 23 wrz 2013; 08:22:38
Posty: 444
Lokalizacja: Uzdrowisko Jedlina Zdrój
Imię: Rafał
Honda:: Nissan Patrol GR
A wiec tak. Co nam bedzie potrzebne do takiej operacji:
- Zestaw tarcz z wahaczami
- linki hamulca ręcznego od zestawu tarcz oczywiscie
- przewody hamulcowe od tarcz rowniez
- i co wazne a czesto zapominane Korektor Siły Hamowania rowniez od tarczowozu
Do tego lewarek (lub kanał, podnosnik) zestaw podstawowych kluczy i bardzo pomocny WD-40 lub inny tego typu (pomocny okazuje sie rowniez przepalony plyn hamulcowy)

Ja swapa przeprowadzalem niestety w na lewarku (pogoda nie dopisala) A podlaczanie linek recznego jak i odpowietrzanie juz na kanale.I TU UWAGA. Jesli robimy to na kanale to nie ma problemu ale jesli na lewarku to bedziemy musieli linki od recznego stare ciac bo nie ma opcji wczolgac sie pod samochod rozpiac wydech, zdjac oslone termiczna i wyciagnac linki cale.

A wiec to co mamy:
Obrazek
A co miec bedziemy:
Obrazek

Wiadomo ze majac tarcze z wahaczami wyjete jeszcze mozna to porozkrecac, pomalowac, wyczyscic, ew. cos wymienic jesli trzeba.

Tak wiec autko na miejsce (w moim przypadku pod dach i na lewar) wrzucamy bieg, podkladamy cos pod przednie kola coby nam nie pojechal nigdzie. I przygotowujemy sobie koziolki zeby naszego pacjena podeprzec czyms.

Sciagamy kolo i proponuje odrazu zapsikac wszystko WD-kiem bo wiadomo ze to tak latwo sie nie podda i zostawic na pare minut niech zacznie pracowac.
Mocowania malych cukierkow oraz przewodu hamulcowego (przewod hamulcowy odkrecamy i zeby go wyjac musimy wyciagnac blaszke ktora go zabezpiecza, wyciagamy ja do siebie)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zanim zabieremy sie za wahacz od regulacji zbieznosci sprawdzcie jaki macie na starych wahaczach ktore zdjeliscie bo ja mialem za krotki na tarczach i nie dalo rady pozniej zbieznosci ustawic bo nie bylo juz mozliwosci regulacji. Dodam ze tarcze mam z Civca 5g z D16z6 fabrycznie pod maska.
Obrazek

Teraz czas sie zabrac za nieszczesne linki recznego ktore ja bezBoznie uscialem flexem albowiem nie mialem dojscia do tego od spodu. Wyjecie tego opisze dalej takze jesli ktos to robi na kanale lub podnosniku to zapraszam dalej :D
Po odkreceniu wszystkiego kilka mocniejszych ruchow i caly zestaw powinien nam wypasc :D
Zakladanie nowych wachaczy wdluznych z tarczami juz przebiega tak samo z ta roznica ze odwrotnie. Jest troche pocenia sie zeby to wszystko powchodzilo na swoje miejsce ale dla chcacego nic trudnego. Ja polecam sobie pod to podlozyc jakis klocek drewniany lub pomoc drugiej osoby. Ja polecam zaczac od polaczenia z wahaczem poprzecznym pozniej duzy cukierek i wahaczyk od ustawiania zbieznosci (lub jesli go zostawilismy laczymy to z duzym wachaczem wzdluznym) i na koncu maly cukierek. Nie zapominamy tez o gumowych przewodach hamulcowych. Wkladamy go w oczko w karoseri blokujemy blaszka i skrecamy przewody. Teoretycznie mamy wszystko juz zlozone na aucie.

Takze "teoretycznie" Autko wedruje na kanal i bieremy sie za linki od recznego. A wiec trzeba nam wudech puscic w dol przed samym zbiornikiem, tam gdzie linki wchodza do kabiny i zdjac oslone termiczna. Dokladnie tu:
Obrazek
Obrazek

Wracamy pod autko. Odkrecamy linki od karoserii ( duzo pocenia sie z nimi jest przy zbiorniku bo jest kijowe dojscie, ale da sie zrobic) Dodam tylko ze linki ktore mialem od tarczowek mialy inne mocowania do nadwozia (dluzsze) wiec przekladamy mocowania ze starych linek i montujemny na miejscu.

Obrazek

Składa sie on z ramki metalowej i dwumiejscowej gumki w srodku. Na linkach z raczami ja mialem dwie pojedyncze gumki takze wiadomo poszly do zdjecia i nowe linki wchodza w dwumiejscowa gumke i skladamy wszystko jak bylo.
Ostatni krok znajduje sie pod maska :D
Mianowicie odkrecamy Korektor Sily Hamowania. I tu sprawa banalna bo wyciagamy i wkladamy. Co jedynie nalezy rozscielic sobie kawal szmaty pod nim zeby bajzlu nie narobic bo troche plynu uleci.

Obrazek

odkrecamy 6 przewodow, pozniej caly korektor ktory trzyma sie na 2 srubach, wsadzamy nowy i przykrecamy wszystko jak bylo. Teraz trzeba odpowietrzyc wszystko podlaczyc linki recznego do dzwigni, zlozyc tunel i

wyrzucic puszki po piwach bo koniec roboty


Element ktory wykrecilismy (przez ktory linki wchodza do kabiny) wyglada tak:

_________________
Sex, Drugs & Rock'n Roll


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL