Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 01:31:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elektro otwieranie drugiej przepustnicy w D13B2
PostNapisane: N, 30 sie 2009; 04:55:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Potrzebny jest do tego elektrozawór , przekaźnik i włącznik.
Elektrozawór podpinamy w miejsce wężyka nr.3 pod gaźnikiem
Obrazek
i zaczepiamy tak by nie spadł
Obrazek
Następnie podłączamy kable masa (-) ja swoją podpięłem pod śrubę pokrywy zaworów.
Obrazek
i kabel sterujący czyli plus który powędruje do wnętrza poprzez otwór poniżej akumulatora.
Obrazek
Kolejnym zadaniem jest połączenie włącznika z przekaźnikiem i podpięciem całości do zasilania.
Jako że elektrozawór jest zamknięty i otwiera się dopiero po podłączeniu napięcia a my potrzebujemy otwarty ,musimy zastosować przekaźnik, który będzie utrzymywał otwarty przelot i zamknie nam wężyk nr.3 dopiero po naciśnięciu przełącznika.
Obrazek
Podobnie jak przełącznik tak i przekaźnik jest dwu pozycyjny co pozwala na zrealizowanie naszego projektu
Obrazek
A więc podłączamy napięcie (+ po zapłonie) pod środkowy pin włącznika a masę (-) pod dolny. Ja zastosowałem włącznik z żarówką sygnalizującą stąd to podłączenie. Jeśli zastosujecie zwykły to masa nie jest potrzebna.
Następnie łączymy środkowy pin włącznika z pinem 87 w przekaźniku (zwykle tak oznaczony) a górny pin włącznika z cewką przekaźnika. Drugi pin cewki przekaźnika łączymy z masą a następnie wyprowadzamy przewód z pinu 30 w przekaźniku do elektrozaworu.
Obrazek
Ważne żeby całość podłączyć do plusa po zapłonie aby całość nie pracowała w trakcie kiedy silnik nie pracuje tzn zapłon nie jest włączony.
Dodatkowo schemat przekaźnika jeśli by nie był opisany 1i 2 to piny cewki przekaźnika 87, 87a i 30 to zworki
Obrazek
Ta modyfikacja nie dodaje dodatkowych koni, ale ma swoje plusy, pozwala zlikwidować "dziurę" przy przyspieszaniu ,która występuje w okolicy 3-3,5 tyś obrotów i poprawia płynność przyspieszania.
Powodzenia w modach.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL