Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 05:11:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak samodzielnie pomalować alufelgi
PostNapisane: Cz, 09 lut 2012; 03:10:36 
Offline
Zarejestrowany uzytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 30 mar 2011; 01:22:39
Posty: 21
Lokalizacja: Wałbrzych/Sobięcin
Imię: Michał
Honda:: Volvo V40
Ostatnio udało mi się znaleźć artykuł o samodzielnym malowaniu alufelg:)Może kiedyś komuś się przyda:)


"Renowacja alufelg + polerowanie rantów.

Na początek felgi należy porządnie umyć, wystarczy kupić jakiś środek do mycia alufelg spryskać umyć i wysuszyć


Drugim moim krokiem było pozbycie się wszystkich warstw lakierów ( w moim przypadku tylko na rantach) . Do tego celu polecam środki do zmywania lakierów np. SCANSOL lub tańszy zwykły polski zmywacz. (uwaga na oczy i skórę)

Na felgę nakładamy ów środek czekamy 10-15 minut i np. szpachelką zdzieramy żel razem z lakierem. Przy tej czynności należy uzbroić się w cierpliwość na moich felgach było aż 7 warstw starych lakierów i żel nakładałem chyba z 10 razy zanim wszystko wmiare ładnie zeszło.

Gdy już zakończymy "żelową" zabawę felgi należy umyć woda aby pozbyć się resztek żrącego żelu.

pozostałości starego lakieru należy zedrzeć papierem ściernym np. 240-stka

Jeżeli ktoś ma zamiar wypolerować sobie np. ranty to zalecam to zrobić przed lakierowaniem całych felg.

bierzemy papier ścierny 240 trochę wody i kulistymi ruchami objeżdżamy całego ranta/felge . Gdy już powierzchnia będzie dokładnie czysta tzn. nie będzie żadnych pozostałości starego lakieru zmieniamy papier na np. 800-tke i powtarzamy ta czynność na koniec zmieniamy na papier 1500 i dokańczamy prace. (można posłużyć się papierem ściernym (wałek) na wiertarkę ale trzeba uważać żeby nie zniszczyć felgi). tak wyczyszczoną powierzchnie należy wypolerować ręcznie lub filcem na wiertarce, ręczna robota jest strasznie wolna ale da się to zrobić należy na szmatkę nałożyć pastę polerska np. AUTOMAX lub lepszą ale droższą G3 następnie kolistymi ruchami polerować rant/felge aż do uzyskania żądanego efektu, przy pomocy wiertarki praca idzie szybciej i łatwiej ale czasem nie wszędzie można dotrzeć. Na filc nakładamy pastę polerska jw. no i polerujemy do uzyskania żądanego efektu.
Do ręcznej roboty przyda się parę plasterków na palce i woda utleniona czasem skaleczenia są możliwe aha Dremela i podobnych wibratorów nie polecam do polerki ponieważ można tylko zniszczysz felgę.

Po polerce zabieramy się do oczyszczenia tyłu felgi do tego celu przyda się szczotka druciana ( może być na wiertarce) i papier ścierny np. 240 wyczyszczoną felga odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną i malujemy, ja pomalowałem tył specjalnym srebrnym lakierem do felg koszt około 21zl za litr. Dla tych którzy nie dysponują kompresorem podobne lakiery występują w sprayach.

Ramiona felg czyścimy szczotką drucianą oraz papierem ściernym .

zaklejamy wypolerowane ranty, odtłuszczamy to wszystko i malujemy podkładem (najlepiej do aluminium) mniej więcej 2-3 warstwy

Gdy podkład wyschnie (najlepiej na następny dzień) możemy go troszkę zmatowić papierem np. 800 lub 1000. odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną i tak przygotowana felgę malujemy. (Ja swoje felgi malowałem czarnym lakierem perłowym). Malujemy 2-3 warstwy bazą w odstępach około 10 minut a następnie lakierujemy to wszystko lakierem bezbarwnym tez 2-3 warstwy, ja natomiast naniosłem 4 warstwy bezbarwnego aby głębia koloru była bardziej wyrazista. Zwykłym lakierem akrylowym malujemy tylko 2 lub 3 warstwy.

Odklejamy papier z rantów i po wyschnięciu lakieru ( najlepiej odczekać 1-2 dni) okazuje nam się efekt końcowy jeżeli jesteśmy zadowoleni zakładamy opony a następnie odnowione felgi wędrują na aucie.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak samodzielnie pomalować alufelgi
PostNapisane: Cz, 09 lut 2012; 08:29:14 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Ja kiedyś znalazłem fajny film instruktażowy:
http://www.youtube.com/watch?v=pemLaBB1mIo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jak samodzielnie pomalować alufelgi
PostNapisane: Cz, 09 lut 2012; 09:07:47 
Offline
Zarejestrowany uzytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 30 mar 2011; 01:22:39
Posty: 21
Lokalizacja: Wałbrzych/Sobięcin
Imię: Michał
Honda:: Volvo V40
Fakt,filmik rewelacja :D

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL