Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 02:38:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 10:32:08 
Offline
Klubowicz

Dołączył(a): N, 07 sie 2011; 04:39:19
Posty: 215
Lokalizacja: DJA Bolkow, obecnie NL
Imię: Konrad
Honda:: Civic D15z8 Aero
Chcialbym sie poradzic wszystkich zebranych tutaj kolegow w kwestii swietlnej. Otoz mam dosc slabe swiatla mijania i chcialbym cos z tym zrobic. Wiec... Lepsze beda mocniejsze zarowki np. 100 czy lepszy bedzie zestaw xenonow, ktory mozna kupic na allegro za okolo 100 zlotych? Czy te xenony nie popala mi kloszy? Wiem, ze za xenony dowod moga zabrac ale to mnie nie interesuje :P
Co wy o tym sadzicie? Chyba, ze macie inne rozwiazanie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 10:43:32 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Zmień klosze/lampy, pewnie są zużyte. Widać to na przyrządzie na stacji diagnostycznej, czyli linia odcięcia jest wyraźna czy nie. Ze zmęczonymi kloszami super żarówki niewiele zmienią. Miałem tak w swoim Civicu, wymiana lamp pomogła.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 11:33:36 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Można też kupić zestaw do polerowania kloszy 3M (nie wiem jaki koszt w PL, w UK to całe £20). Efekt rewelacyjny: http://www.youtube.com/watch?v=0WOESJY6qgQ
Da to dużo więcej niż zmiana żarówek ponieważ zmatowiony klosz i tak rozporszy światło.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 11:34:33 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
Ja miałem podobny dylemat. Ksenon jak chciałbyś założyć, to tylko w ten sposób:
http://images.thetruthaboutcars.com/201 ... 50x366.jpg
o sorki nie ten link :P

https://zoyspec.files.wordpress.com/201 ... =640&h=424

sam myślałem o soczewce ale to koszt ok 1000zł. Nie wsadzaj zestawu ksenonu, ponieważ w lampa w aero nie jest tzw 'clearem' tylko ma w środku plastik, który rozprasza światło. Jak wsadzisz ksenon to będzie tragedia.

Lepiej zainteresuj się polerką szkieł powinno pomóc. Niestety te Civici miały słabe światła.

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 10:24:47 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 04 lut 2011; 11:40:53
Posty: 205
Lokalizacja: Wałbrzych / Podzamcze
Imię: Kamil
Honda:: Hiszpańska :)
jak mocniejsze zarowki to z barwa swiatla 10kk (10k) kub 12000(12k)

_________________
Obrazek Obrazek

Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą, Błogosławionaś ty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami szybkimi, teraz i w godzinę braku gazu - amen.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: So, 23 cze 2012; 10:45:49 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
dzamej napisał(a):
jak mocniejsze zarowki to z barwa swiatla 10kk (10k) kub 12000(12k)

Barwa światła zawsze będzie taka sama, ile można wyciągnąć z 55W? Nie dajcie się ponieść fantazji i nie montujcie jakiś najtbrejkerów ani nic co ma na niebiesko świecić. Takie żarówki szybciej się przepalają bo żarniki są cieńsze, żeby emitowały takie światło, które się przebije przez niebieską farbę. Najlepiej kupić dość dobrą żarówkę czy to osram czy nawet zwykła ale normalne 55W.

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: N, 24 cze 2012; 08:21:50 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Lukas napisał(a):
Barwa światła zawsze będzie taka sama, ile można wyciągnąć z 55W? Nie dajcie się ponieść fantazji i nie montujcie jakiś najtbrejkerów ani nic co ma na niebiesko świecić. Takie żarówki szybciej się przepalają bo żarniki są cieńsze, żeby emitowały takie światło, które się przebije przez niebieską farbę. Najlepiej kupić dość dobrą żarówkę czy to osram czy nawet zwykła ale normalne 55W.


Tu sie nie zgodze. Po 1 co ma moc zarwki do barwy swiatla? Wszystkie zarowki ktore maja emitowac swiatlo bardziej biale czy wrecz niebieskie maja banke pokryta niebieska farba i to ona zmienia kolor swiatla.
Po 2 trwalosc takich zarowek wcale nie musi byc tragiczna. O ile Philipsy rzeczywiscie palily sie na potege to moje Osramy Nightbreaker wytrzymaly rok czasu. Przy koszcie zakupu ~30 zl za komplet to chyba akceptowalne. A swiecily naprawde ladnie.

Co innego jakosc wszelkich noname hiper mega +3000W ultra tuning. Te albo przepala sie momentalnie albo bardzo szybko zluszczy sie i odpadnie ta niebieska farba pokrywajaca banke.

Zupełnie inną sprawą są zestawy HID. Dla mnie za instalację tych zestawów w zwykłych kloszach powinni nie tylko zabierać dowód ale i wystawiać mandat. I to wysoki. Setki razy mijałem samochody z takimi przeróbkami i zawsze taka lampa razi kierowców jadących z naprzeciwka. I nikt nie wmówi mi że jak się lampy ustawi nisko to wszystko jest ok - to jest technicznie niemożliwe. Jak może być ok skoro nie mamy soczewki, gładkiego klosza ani poziomowania lampy? Zresztą wielu z nas pamięta jak raziły pseudo-xenony w Accordzie Mrczk'a. Dla mnie taka opcja zdecydowanie odpada.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: N, 24 cze 2012; 09:20:22 
Offline
Klubowicz

Dołączył(a): N, 07 sie 2011; 04:39:19
Posty: 215
Lokalizacja: DJA Bolkow, obecnie NL
Imię: Konrad
Honda:: Civic D15z8 Aero
Namowiliscie mnie :) Zestaw ksenonow odpada. Zakupie mocniejsze zarowki i zobaczymy jaki efekt bedzie. Jak nie pomoze to wezme sie za czyszczenie luster.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: N, 24 cze 2012; 09:37:19 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
a jak masz lampę soczewkową z gładkim szkłem? ja miałem takie lampy w 7 genie sport. W zasadzie brakowało by tylko systemu samopoziomowania i spryskiwacza. Ciekawe jak by to świeciło i czy raziło innych

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Xenony czy mocniejsze zarowki?
PostNapisane: N, 24 cze 2012; 09:41:01 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 12:10:40
Posty: 1332
Imię: Kuba
Napewno będzie to działać o niebo lepiej z gładkim kloszem i soczewką. Jednak przez brak samopoziomowania pewnie będzie raziło na wszelkich nierównościach i wzniesieniach. Do tego nie wiem czy konstrukcja takiej lampy wytrzyma temperaturę ksenona.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL