Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest So, 27 kwi 2024; 10:12:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: So, 27 mar 2010; 12:20:34 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
Z serii "dzień bez odwiedzin Maxoffa dniem straconym" :

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: So, 27 mar 2010; 11:08:23 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Skończyliśmy .... dzisiaj o 18:00. Wczoraj tempo znacząco wzrosło gdy brat przyjechał z Wrocławia i mi pomagał ale i tak nie udało się zamknąć całości w dwóch dniach. Wygląda na to, że zrobienie tego w dwa dni jest możliwe tylko w sytuacji gdy wszystko idzie idealnie gładko i szybko, co rzadko się zdarza ;)

Z ciekawostek to wczoraj brat wyciął 10cm otwór w blasze pod seryjny dolot bo był zaślepiony i nie można było podłączyć puszki z rezonatorem (zdjęcia jutro, ale kupujcie stożek, jest prościej ;) ). Mieliśmy także przeboje z nieszczelnością przy kolektorze ssącym i płyn chłodniczy się lał. Dzisiaj za to pojawił się problem z nieszczelnością zaślepki pompy paliwa i okazało się, że w tym egzemplarzu jest tam jakieś większe ciśnienie oleju niż u Grześka. Ale co najważniejsze, nie było żadnych wycieków paliwa, jednak węże do dedykowane paliwa robią swoje a nie jakieś z Castoramy :D

Samochód dzisiaj odpalił za drugim razem. Nie odpalił za pierwszym gdyż pomyliłem dwa żółte kable i podłączyłem prędkościomierz zamiast zasilania :| Po szybkiej korekcie, silnik odpalił ... po czym zapalił się check engine. Kod 7, czujnik położenia przepustnicy, nawet nie musiałem sprawdzać od razu czułem, że to to. No dobra, szybkie sprawdzenie kabli czy na pewno dochodzą do czujnika, kable są ok. No to podłączyliśmy drugą przepustnicę która cały czas zalega mi w garażu a która jest sprawna, ale błąd nadal był. Czyżby komp? Okazało się, że wtyczka od komputera miała luzy i nie stykała. Ogólnie przy tej wtyczce ktoś już wcześniej grzebał bo plastiki były trochę powyginane. Po dogięciu konektorów i nóżek silnik pracował już bez błędów.

Jeszcze trochę czasu zeszło na złożeniu wszystkiego + wymianę wałka i pojawił się kolejny zgrzyt, na kole pasowym nie ma znaczków do zapłonu i GMP. Ehhh... no to zonk. Rozrząd ustawiliśmy tak jak był a zapłon - podpatrzyliśmy jakie jest położenie aparatu u Grześka - nie wiem czy w tym przypadku to dobre ustawienie (aparat aparatowi nierówny), ale nie ma możliwości sprawdzenia tego bez znaczków.

W każdym razie o 18:00 Leszek wyruszył w podróż do domu...

Godzinę później dzwoni, że zapalił mu się check po drodze. Gdy zrobił diagnostykę wyskoczył kod 52. Takiego kodu nie ma w specyfikacji. Kazałem mu zrobić reset, odpalić i jak nic się nie zapali to niech jedzie dalej. Pojechał dalej i znowu wyskoczył check, tym razem 43 - sonda lambda albo układa podawania paliwa. Ponieważ silnik nie gasł i pracował równo, stawiałem na sondę lambdę. Kazałem wrócić do mnie. Wyjąłem sondę, odkryłem, że kable były już wcześniej łączone więc je przelutowałem, przeczyściłem i kazałem się przejechać. Po paru minutach wrócił z zapalonym checkiem, nadal 43. No to włożyłem moją sondę i kazałem się przejachać. Po takim samym teście wrócić i nic się nie paliło. Wygląda na to, że kupił uszkodzoną sondę która po mocnym nagrzaniu i wyższych obrotach źle działa. Sonda do wymiany, z tym nic nie zrobię. Nie jest to moja wina, nie ja mu sondę sprzedałem, ale jakoś tak głupio wypuszczać kogoś z paląca się lampką :(

Zdjęcia wrzucę jutro, dzisiaj nie mam już siły bo jeszcze majstrowałem przy swoim samochodzie i jakoś tak noc nastała ;)

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: So, 27 mar 2010; 11:55:15 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 21 wrz 2008; 07:19:15
Posty: 764
Imię: Daniel
Honda:: None
gratki za ogarnięcie kolejnego moda 8-)

pozdro ;)

_________________
[H] "lewy pas gaz i płynę" [H]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 12:30:55 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 21 wrz 2008; 09:53:55
Posty: 975
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Andrzej
Honda:: EK4 B16A2
Cytuj:
po czym zapalił się check engine. Kod 7, czujnik położenia przepustnicy


:D




No było co robić z tego co czytam , ale ogarnięte 8-) gratki :)

_________________
Obrazek

Obrazek
Jada chłopaki w japońcach , nikt ich nie dogoni bo kręcą do końca....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 02:11:35 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
A mówiłem tyle razy ,zadzwoń może mam a u mnie w domu jest dodatkowa sonda 4 przewodowa i nawet kostkę ma do B7 (hondowską) mimo że sonda jest od Toyoty.
Oj Mistrzu słaba twoja wiara w uczniów /pomocników. nie tylko guma się może znaleźć u mnie ,ale też i potrzebne części.....

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 11:15:53 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Muzyk-Grzes napisał(a):
A mówiłem tyle razy ,zadzwoń może mam a u mnie w domu jest dodatkowa sonda 4 przewodowa i nawet kostkę ma do B7 (hondowską) mimo że sonda jest od Toyoty.

Na której jest duże spalanie, co nie? I taką miałem mu wciskać? Nie pamiętasz już dlaczego u siebie wymieniałeś?

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 11:33:20 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Takie samo spalanie było na tej jaki i na obecnej zima była i dlatego 10l/ 100 w/g tego co Jogal twierdzi sondy są takie same, nieważne czy honda czy toyota. Ale założę ją do siebie i sie wtedy sprawdzi co i jak.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 11:43:53 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Muzyk-Grzes napisał(a):
Takie samo spalanie było na tej jaki i na obecnej zima była i dlatego 10l/ 100 w/g tego co Jogal twierdzi sondy są takie same, nieważne czy honda czy toyota. Ale założę ją do siebie i sie wtedy sprawdzi co i jak.

Ostatnio słyszałem inną wersję dlatego nie dzwoniłem. Trzeba było powiedzieć wcześniej, że sonda jest ok to był założył ją u Leszka :?

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Ostatnio edytowano N, 28 mar 2010; 11:52:50 przez Maxoff, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 11:49:27 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
A no bo to była wina wężyków paliwa a nie sondy, a ja myślałem że sonda i wymieniłem, ale trasa do niemiec pokazała że to jednak wężyk powrotu paliwa. :lol:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Grubsze modzenie fur
PostNapisane: N, 28 mar 2010; 12:06:16 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
And84 napisał(a):
Cytuj:
po czym zapalił się check engine. Kod 7, czujnik położenia przepustnicy


:D

Tak, nawet nie musisz nic mówić. Skąd my to znamy ;)

Musze przyznać, że elektryka fajnie u Leszka wyszła (pomijam kable od centralnego zamka które mi psują widok ale to nie moje) - udało się wpiąć zasilanie w miejsca gdzie oryginalnie kable powinny być podpięte. Brakowało tylko kabla do hamulca i wentylatora (nie było tego w elektryce którą kupił, ale nie, że ktoś wyjął, po prostu fabrycznie tego nie było, dziwne trochę) dlatego musiałem je lutować i szukać jakiegoś pasującego miejsca. No i jeśli chodzi o kabinową to anglik jak najbardziej się nadaje a te są tańsze do kupienia. Poniżej obiecane zdjęcia.

Trochę kabelków, będzie co ciąć:
Obrazek Obrazek

Brat wyciął otwór na dolot, całkiem jak seria:
Obrazek Obrazek

Modyfikacja przewodu łączącego filtr paliwa a kolektorem aby pasował do baku - nic się nie leje i pasuje jak ulał, nawet pasująca wtyczkę znalazłem:
Obrazek Obrazek

Odkręcanie kółka na zdjętym wałku, drugi raz to same rozwiązanie zadziałało, trzeba to opatentować ;)
Obrazek

No i to tyle, dziękuję tym co wierzyli, że nam się uda... przepraszam tych, który liczyli na porażkę jeśli tacy byli ;)

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL