Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Pt, 29 mar 2024; 10:03:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: Cz, 19 maja 2011; 07:42:16 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Wiesz, swapa na Dserię to z tego co wiem Maxoff też by się podjął :) Różnica pomiędzy modzeniem D13 a wsadzeniem D16 jest jedynie taka, że w przypadku D16 wsadzasz jeszcze słupek i półośki - czy przy modzeniu czy przy swapie i tak trzeba zmieniać wiązkę, zmieniać bak, zmieniać komputer itp itd. Jednak seryjne rozwiązania wydaja mi się bardziej żywotne. Co do samego swapa to zależy - zarówno przy modzeniu D13 jak i swapie D16 można to zrobić po kosztach - jeden powymienia uszczelki świece płyny itd, a drugi nie.

Jeśli chodzi o wsadzenie mocniejszego silnika - podstawowy swap kosztuje ok 1500 np w krakowie, szczecinie, wawie. Dodatkowo można im zostawić stary engine w rozliczeniu. Poza tym od swapa możesz odliczyć np skrzynię biegów, bo ta z D13 może zostać o ile jest zdrowa - skrzynia w 1.3 jest krótsza niż w 1.6.

@Adam, koniec końców liczy się to, co jest mocniejsze na drodze a nie sztuka dla sztuki "bo to nadal 1.3". No ale to moje zdanie. Wg mnie jeśli pakować grubsze fundusze w silnik to w przypadku D13 jedyną opcją jest swap, minimum na te D16.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: So, 21 maja 2011; 09:25:24 
Chyba, że ktoś obierze cel zrobienia, jak najmocniejszej 1.3, to taka modyfikacja daje lepsze możliwości.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: So, 21 maja 2011; 01:43:49 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Wiesz, problem jest taki, że do 1.3 nie ma nawet tjunowanych części - chodzi mi o np kuciznę, co przy robieniu "jak najmocniejszej 1.3" byłoby wskazane. Chcesz mieć mocne 1.3 - odkładaj na mazdę. 240 koni w serii ;) No i nm - pojemności silnika nie oszukasz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: So, 21 maja 2011; 06:22:04 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Free napisał(a):
pojemności silnika nie oszukasz.

W Mazdzie chyba jednak oszukali ;)

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: So, 21 maja 2011; 10:03:16 
Mazda, to silnik Wankla, a po za tym dotyczy, to wszystkich modeli RX z serii mazdy. Ale, to nie o tym ten temat. Ja się bardziej chciałem skupić w tym temacie, co konkretnie potrzeba aby zrobić taka modyfikacje, (D13B2 na D13Z6 )jakie są jej koszty, i ile spala auto po takiej przeróbce. :P temat po, to aby inni już nie musieli szukać.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: N, 22 maja 2011; 12:18:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Trudno to mi dzis opisac ,ale części tanieją z roku na rok a ja robiłem przejsciowo z B2 na B7 i potem Z6 .Więc na B7 wyniosło to nieco mniej niż 2500 zł wraz z montażem i tarczami indiglo a potem vtec około 1000 zł ,ale biorąc pod uwagę że kolektor i głowica z B7 oraz aparat zapłonowy zostały sprzedane to koszt zmalał do 400 zł. Generalnie koszt D13Z6 z montażem nie bedzie wyzszy niz 3000 zł no i zostają kolektor+gaźnik , bak ,aparat i głowica do sprzedania z B2.
A co do tematu to taki jest juz na civicclub.pl więc tu zamiast wiedzy pojawia sie raczej dywagacje w temacie.
Co do modzenia D13 czy warto czy nie i czy lepiej kupic D16Z6 to odpowiedz prosta , zalezy jaka moc chcesz uzyskać bo czasem warto dołozyc troche i od razu montowac B16 czy B18. Tak do 150 PH na kołach to D13Z6 z soft turbo spokojnie wytrzyma, D16Z6 ma 125 PH seryjnie, więc mozna tam troche dodać koni również samym upgreadem kompa + wydech + dolot.Ale jeśli chcesz modzic D13 to masz odp na PW.

ps: No i przypominam ze jednorazowe koszty swapu na nim sie nie kończą bo zmieniając jednostke napędową zmienia sie tez numer silnika i pojemność ,co za tym idzie zmiana pojemnosci i numeru silnika powinna być odnotowana w dowodzie rej (mozliwa wymiana dowodu). i za wiekszą pojemność płaci sie wyższe składki OC co przy D13Z6 nie wchodzi w grę.
ps2: Nie rozumiem pojęcia "nie ma kucizny do D13" jesli kupic kuty blok i tłoki to co za róznica czy do D13 czy D16? .Zadziwia mnie to że ktos pomyślał żeby zakuć blok pod gaźnik z którego nic się nie da wycisnąć, więc wiadome jest że kute elementy będa pod wieksze pojemnosci

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: N, 22 maja 2011; 03:44:04 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Grzesiu, co do dowodu masz z deka zdezaktualizowane informacje. Silnik od paru lat jest traktowany jako część wymienna w pojeździe, co za tym idzie nie masz nigdzie wbitych jego numerów. Jest napisana jedynie pojemność, a szczerze wątpię by normalny człowiek rozróżnił np. 1.5 od 1.6 pod maską :) Znam całą masę ludzi po swapach i nikt nie zabierał się za zmianę dowodu. Nawet gdyby, koszta są niewielkie (przegląd,zmiana dowodu) a w kwestii OC to już każdy indywidualnie wie jak bardzo podskoczyłyby mu stawki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: N, 22 maja 2011; 09:28:11 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Muzyk-Grzes napisał(a):
Generalnie koszt D13Z6 z montażem nie bedzie wyzszy niz 3000 zł no i zostają kolektor+gaźnik , bak ,aparat i głowica do sprzedania z B2.

Policzyłem koszt części i wyszło mi około 2000 (nie zawiera to ewentualnej regeneracji głowicy). Nie liczyłem najtaniej, więc pewnie dałoby się znaleźć niektóre rzeczy taniej. Do tego dochodzi robocizna jeśli nie robisz sam a odchodzi to co sprzedasz z obecnie posiadanych. W przypadku swapu na D16 trzeba by jeszcze doliczyć cenę dołu, nie wiem po ile to chodzi.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: N, 22 maja 2011; 09:55:39 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
całego kompletnego swapa D16 wyrwiesz za 2000-2600 (silnik wiązki półośki łapy kolektor itd).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D13Z6
PostNapisane: Pn, 23 maja 2011; 09:00:41 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Z wiązką kabinową i kompem?

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL