Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 01:48:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: Śr, 07 sty 2009; 04:43:00 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
And84 napisał(a):
W modowaniu d15b2 pierwsze co to najlepiej włożyć MPFI .
Teraz powiedz tak szczerze jak tam osiągi polepszyły się ...

Skoro wiesz, że MPFI jest najlepsze na początek, to powinieneś też wiedzieć jak to wpływa na osiągi, czyż nie? Na hamowni nie byłem, z odczuć subiektywnych (wiadmo, że jak coś się zmienia to podświadomie chce się aby było lepiej) moge powiedzieć, że inaczej jeździ na niskich obrotach - nie jest na nich ociążały i lepiej reaguje na gaz. Mocy chyba także przybyło, gdyż wcześniej miałem problemy aby wjechać do siebie na trójce, a po zmianie udało się. Innych testów nie robiłem z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Oczywiście to wszystko są chałupnicze pomiary, prawdę powiedziałaby dopiero hamowania. Pojeźdze samochodem i zobaczymy czy za miesiąc nadal wszystko będzie działać.

And84 napisał(a):
...jak przebiegła cała operacja były jakieś większe problemy?

Zależy co rozumiesz przez większe. Jest trochę rzeczy o których żaden opis, tutorial ani post na forach nie mówi, a które są potrzebne i ogólnie kończy się tak, że wszystko rozebrane i nagle jest się zablokowanym gdyż brakuje jakieś rurki czy innej drobnostki. Niby nic wielkiego, ale zdobycie niektórych elementów od ręki i do tego w święta nie jest łatwe, no i tak powstają problemy. Porobiłem zdjęcia z każdego etapu, każdego odpięcia wężyka a także zrobiłem sobie schemat jak przerobić elektrykę B2 na B7 (mówię o tym co idzie pod deskę) ale ponieważ zainteresowanie tym tematem było/jest znikome więc nie ma sensu zaśmiecać tym forum.

PS. Tak w ramach ciekawostki dodam, że schemat elektryki z instrukcji serwisowej pokrywa się w jakiś 90%~95% z tym co jest w samochodzie, więc można mieć problem gdy bazuje się na oficjalnych schematach i akurat trafi się na kable z tych 5%~10% - a akurat te się trafiają przy MPFI. Ale skoro samochód jeździ to wszystko da się rozwiązać.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: N, 01 mar 2009; 02:01:05 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): Pn, 15 gru 2008; 06:48:20
Posty: 313
Lokalizacja: Walbrzych (szczawienko)
Imię: MARCIN
Honda:: CRX IIGEN 2.0
a mozesz napisac jakie sa koszty takiej modyfikacji????
bo sie nad tym zastanawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: N, 01 mar 2009; 05:07:54 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 21 wrz 2008; 09:53:55
Posty: 975
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Andrzej
Honda:: EK4 B16A2
Całe zestawy do MPFI chodzą od 600 do 800 pln
Sam niedługo będe robił tylko że kolektor mam od D16Z6

_________________
Obrazek

Obrazek
Jada chłopaki w japońcach , nikt ich nie dogoni bo kręcą do końca....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: Cz, 05 mar 2009; 08:07:10 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
MARCIN napisał(a):
a mozesz napisac jakie sa koszty takiej modyfikacji????
bo sie nad tym zastanawiam

Tutaj (trzeba się zalogować) jest wszystko na temat mojej przygody łącznie ze zdjęciami i cenami.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: Wt, 16 cze 2009; 10:10:25 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
No i MPFI nie wystarczyło, zrobiłem sobie minime ;) Ogólnie to nawet mniej roboty niż z MPFI gdyż nie trzeba wiązki poprawiać. Przy okazji trafiłem na problem z brakującym króćcem do ogrzewania przepustnicy, znalazłem rozwiązanie, może się komuś do czegoś przyda (więcej informacji jest w moim opisie na CKPL):

Na poniższym schemacie przedstawiono jak należy podłączyć różne kombinacje rurek/kolektorów. Każde połączenie będzie działać, sugeruję wybrać odpowiednie do swojej konfiguracji.
Obrazek
A. Jeśli mamy rurkę z dwoma króćcami i kolektor D16Z6 (nie wszystkie) lub D15B7 to podłączamy wg instrukcji do V gen (odma ma ogrzewanie niezależne od przepustnicy i krokowca).
B. Jeśli mamy rurkę z jednym króćcem i kolektor D16Y2 i niektóre D16Z6 to podłączamy wg instrukcji do VI gen (ogrzewanie idzie poprzez odmę, przepustnicę, krokowiec aż do rurki łączącej termostat z pompą).
C. Jeśli mamy rurkę z dwoma króćcami i kolektor D16Y2 i niektóre D16Z6 to zaślepiamy jeden króciec i podłączamy tak jak w punkcie B.
D. Jeśli mamy rurkę z jednym króćcem i kolektor D15B7 lub D16Z6 to albo stosujemy trójnik i podłączamy jak w punkcie A albo podłączamy jak w punkcie B.

Mam nadzieję, że ta wiedza się komuś przyda i przekona, że nie ma się czego bać i warto zrobić MPFI albo MINIME.

BTW. Swoją drogą opis jak zrobić minime z CKPL (i oryginalnie z zachodnich stron) jest trochę za bardzo skomplikowany, w rzeczywistości to jest prostsze niż w tamtym tutorialu i lepiej jest to wykonywać w innej kolejności (moim zdaniem).

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: D15B2 na D15B7
PostNapisane: Wt, 16 cze 2009; 02:47:38 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 21 wrz 2008; 09:53:55
Posty: 975
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Andrzej
Honda:: EK4 B16A2
Dobra robota ! Widzę że ogarneliście temat Gratulacje :)

_________________
Obrazek

Obrazek
Jada chłopaki w japońcach , nikt ich nie dogoni bo kręcą do końca....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL