Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest So, 20 kwi 2024; 01:48:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009; 12:32:13 
Witam posiadam honde civic V gen 92r. hatchack 1.5 16v 90km i zastanawialem sie co by w niej zrobic by podniesc moc i doszedlem do wniosku ze najlepszymnwyjsciem bedzie 1.6 v-tec (bo vti za drogie jak na mnie) :D i interesuje mnie to czy półośki i inne podzespoly wytzymaja mocniejszy silnik czy lepiej kupic caly swap ze skrzynia itp. Wtajemniczonym prosze o pomoc ;]
ps. Swap 1.6 pasuje na standardowe mocowania 1.5 bez przerobek??


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009; 02:09:24 
Offline
Klubowicz

Dołączył(a): N, 07 wrz 2008; 02:00:46
Posty: 116
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Bartek
Honda:: civic 1.3
Ten swap nie jest opłacalny bo trzeba wymienic wszytsko silnik skrzynia elektryka zawieszenie. generalnie bardziej oplaca sie sprzedac 1.5 i kupic 1,6 ktore w chwili obecnej mozna naprawde nie drogo kupic


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009; 02:16:00 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
W legnicy jest od tego Magik. Ja sam mam 1.3 ale planuje swapa na 1.5 vtec 130km. Z tego co wiem to wszystkie wersje Hondy był robione praktycznie na tej samej bazie. Przy swapie silnika musisz wziąć pod uwagę również przeniesienie wiązki, łapy silnika też są chyba inne. Generalnie swapy są sprzedawane już w większości z osprzętem więc dostaniesz raczej wszystko co potrzebne. Trzeba jeszcze wymienić o ile się nie mylę listwę paliwową. Skrzynia może zostać chociaż pewnie będzie Tobie przydługa. Ja przy swoim swapie będe chciał także wymieniać heble na 4x tarcze. W takim wypadku potrzebne są nowe zaciski jarzma itd... Osobiście jestem zdania, że jeśli buda jest zdrowa to warto w nią inwestować i doprowadzać do stanu tip-top :P:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009; 06:58:01 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 04:24:50
Posty: 283
Honda:: Audi Avant 1.8T
jestem tego samego zdania co bartek...nie pakowalbym sie w swap na 1,6 vtec(np d16z6) za calosc wyniesie Cie okolo 10 tys....wiec wolalbym sprzedac obecna 1,5 nawet za 5 tys dolozyc te 10 tys i za to kupic naprawde zadbane 1,6 :)

_________________
moja fura : viewtopic.php?f=22&t=2330


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009; 08:06:12 
MrcZk nei zgadzam sie co do ceny jaka piszecie swap 1.6 vti to koszt 6k, swap 1.6 v tec to okolo 2-3k. Po zakupie nowego silika na pewno sprzewal bym swoj tylko chodzi mi o to czy podzespoly z 1.5 (polos, skrzynia itp) wytrzymaja mocniejszy silnik. Sam silnik d16z6 to 600-1200 zl w zaleznosci od stanu przebiegu itp. I jak mowi sam post to chodzi mi tylko o to czy nalezy wymienic caly swpa 1.6 v tec czy wystarczy sam silnik (bo nie chcem isc po kosztach i zeby mi sie po 2 miechach nie okaalo ze musze wymieniac polos czy cos innego)

Free napisał(a):
W legnicy jest od tego Magik. Ja sam mam 1.3 ale planuje swapa na 1.5 vtec 130km. Z tego co wiem to wszystkie wersje Hondy był robione praktycznie na tej samej bazie. Przy swapie silnika musisz wziąć pod uwagę również przeniesienie wiązki, łapy silnika też są chyba inne. Generalnie swapy są sprzedawane już w większości z osprzętem więc dostaniesz raczej wszystko co potrzebne. Trzeba jeszcze wymienić o ile się nie mylę listwę paliwową. Skrzynia może zostać chociaż pewnie będzie Tobie przydługa. Ja przy swoim swapie będe chciał także wymieniać heble na 4x tarcze. W takim wypadku potrzebne są nowe zaciski jarzma itd... Osobiście jestem zdania, że jeśli buda jest zdrowa to warto w nią inwestować i doprowadzać do stanu tip-top :P:)


Buda jest zdrowa jak na 92 ;] 0 rdzy i innych niedoskonalosci dlatego chodzi mi tylko o moc w ktora i tak pewnie bym inwestowal w wakacje bo pierw trzeba konkretna sumke zarobic a ne na raty :D


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Śr, 28 sty 2009; 12:03:46 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 04:24:50
Posty: 283
Honda:: Audi Avant 1.8T
no niestety ale jestes w bledzie kolego bo jesli mialbys zrobic wszystko tak aby mialo rece i nogi to...za te 3 tys kupisz silnik na swap czyli skrzynia wiazka itd...ale nadal musisz jeszcze kupic swap tarcz na tyl(cos kolo 400-500 zl i to bylo by juz git ale wiadomo ze jesli chcesz swap to odrazu dbasz o bezpieczenstwo wiec wymieniasz komplet tarcz na nowe : przod(srednio cos kolo 150 zl wentylowane/ lepsze wiecej) + tyl(tu zapewne znajdzie sie cos tanszego w granicach 100 zl) + nowe klocki linki od recznego(80 zl strona) itp suma tego to juz cos kolo 4 tys...w dalszym planie idzie pod ostrzal stan silnika...wiadomo ze jesli silnik jest wyciagniety to przydaloby sie zrobic jakis remont typu nowa uszczelka pod glowica + pierscienie i uszczelniacze albo zrobic generalke(z tego co pamietam ww JC za generalny remont trzeba zaplacic jakies 2500zl no bo tak naprawde nie wiesz na czym stoisz a robisz to wszystko dla siebie wiec po co ladowac sie w przyszlosci w koszty skoro masz silnikna "stole"...moze daloby sie zamknac w 700 zl wiec juz masz na koncie 4,7(a jesli nie to juz ponad 6tys)...do tego wymiana wszystkich plynow(olej silnikowy , hamulcowy, plyn chlodniczy jak i w skrzyni biegow)wiec calosc jakies 200-300 zl czyli mamy juz 5 tys(lub leko ponad 6 tys...potem osadzenie silnika na miejscu i ogarniecie wszystkeigo jak nalezy...czyli nastepne koszty...tak wiec jak widzisz swap nie jest taki prosty jakby sie komus zdawalo...jasne mozna isc po najmniejszych kosztach i oszczedzic na wszytskim na czym sie da...ale jaki ma sens?

_________________
moja fura : viewtopic.php?f=22&t=2330


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Śr, 28 sty 2009; 01:56:56 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Ja tam jestem zdecydowany na swapa i u Alqa bez zniżek razem z heblami oraz mini remontem (wymiana uszczelek, pierścieni, planowanie głowicy) zostawię około 3200. Gdzie na jego silniki jest coś w rodzaju gwarancji, są w 100% zdrowe ponieważ nie sprowadza on byle gówna. Tak Więc nawet jeśli nowe tarcze itd to górna granica to 4000. Ja jestem zwolennikiem swapa ponieważ wiem wtedy na czym stoje, lepiej robić własne auto po trochu niżeli kupić kolejną niewiadomą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Śr, 28 sty 2009; 06:33:41 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 04:24:50
Posty: 283
Honda:: Audi Avant 1.8T
masz racje free z tym ze jesli zrobisz cos sam to wiesz na czym stoisz:) w takim razie zbieraj kase...rachunek pokazesz po operacji :)

_________________
moja fura : viewtopic.php?f=22&t=2330


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Śr, 28 sty 2009; 07:44:46 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Wiesz, ja i tak wychodzę z założenia, że auto to studnia bez dna, taka skarbonka :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: 1.5 16v a 1.6 vtec sam silnik czy wszystko??
PostNapisane: Śr, 28 sty 2009; 11:37:10 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 03 gru 2008; 10:11:41
Posty: 362
Lokalizacja: Krzeszów
Imię: Łukasz
Honda:: Mazda 6 2.0 MZR-CD
ale za to jaka ladna Skarbonka :)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL