Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 11:45:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Cz, 05 mar 2009; 08:05:47 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Rozumiem, że to IV generacja? Ty chcesz włożyć D15Z6 czy D16Z6 (bo raz jest mowa o jednym a raz o drugim)? Chcesz przekładać cały silnik czy mini-me? Każdy z tych przypadków to zupełnie inna historia.

Jeśli D15Z6 to musisz z ODB0 przejść na ODB2 i znaleźć kompa* do tego. W przypadku D16Z6 to przejście na ODB1 i jakiegoś kompa* potrzebujesz i tak, bo ten z D15B2 nie będzie sterował poprawnie wielowtryskiem (z tego co się orientuję). A skoro komp będzie zmieniany to nie lepiej od razu odłożyć na ten właściwy?

Jeśli chodzi o przycisk to też nie jest taka prosta sprawa, gdyż vtec powinien załącząć się powyżej pewnych obrotów i dodatkowy gdy jest załączony to komp używa innych map z tego co wiem, a takie przycisk Ci tego nie załatwi.

Wg mnie lepiej poczekać trochę dłużej i uzbierać całą sumę aby mieć od razu spokój, bo dopóki nie założysz właściweog kompa to tak naprawdę nie będziesz wiedział czy to jest dobrze poskładanie i może się okazać, że będziesz musiał dwa razy robić to samo, pierwszy razy gdy będziesz zakładał silnik na starym kompie a drugi raz gdy okaże się na nowym kompie, że coś jest jednak nie tak.

* z tego co wiem, to w IV genie nie trzeba wymieniać całej wiązki tylko dołożyć kabelki (ogólnie w V genie podobno też) i być może da się jakoś komputer zmodyfikować, gdzieś coś widziałem na ten temat

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Pn, 07 gru 2009; 06:23:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Free napisał(a):
Komputer ok 4 stówki, wiązka podobnie... ;)

Komp za 200 zł już trafisz ,wiązka max 150zł

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Pn, 07 gru 2009; 12:22:19 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Po co odgrzewasz takie stare tematy? Zależy od kogo kupujesz, jaką wiązke, jakiego kompa, z jakiego auta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Pn, 07 gru 2009; 07:17:59 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Po pierwsze to nie zabronione, a po drugie sprostowałem twoje ceny. Przeglądnij ckpl nim napiszesz cennik a jak chcesz kupić kompa P04 za 400zł i wiązkę silnikową z D16Z6 za tyle samo to chętnie sprzedam ci swoje...Michał ja ci na złość nie robię pisząc jakie są ceny, a napisałem teraz bo niedawno się tym tematem zajmowałem i wiem ile co kosztuje.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Pn, 07 gru 2009; 08:50:23 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 04 wrz 2008; 10:48:58
Posty: 1804
Muzyk-Grzes napisał(a):
Po pierwsze to nie zabronione, a po drugie sprostowałem twoje ceny. Przeglądnij ckpl nim napiszesz cennik a jak chcesz kupić kompa P04 za 400zł i wiązkę silnikową z D16Z6 za tyle samo to chętnie sprzedam ci swoje...Michał ja ci na złość nie robię pisząc jakie są ceny, a napisałem teraz bo niedawno się tym tematem zajmowałem i wiem ile co kosztuje.


Na ckpl to siedzę dużo więcej niż Ty, więc whatever. Tak się składa, że w momencie gdy Marcin o to pytał to widziałem takie ceny na ckpl w dziale sprzedam. Jeden sprzeda za 100, inny za 500, to czysta loteria, czysty przypadek. Ja pompę z serwo dostałem gratis - czy to znaczy, że ona nic nie kosztuje?

Wychodząc z Twojego założenia, za 3lata napiszesz w czyimś temacie "przecież b16a2 kosztuje 1500zł, a nie 5000".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: D15B2 NA D15Z6
PostNapisane: Pn, 07 gru 2009; 08:54:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
No cóż zamykam bez odpowiedzi, bo się niepotrzebna dyskusja zaczęła.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL