Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 10:05:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pt, 29 maja 2009; 02:36:13 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
ligen napisał(a):
lukas troche przesadziles z ta oszczednoscia ale gazu to ja tylko moge dodawac a nie tankowac hehehehehe

No nie mówię o d16z6 :P Tylko o 1.4 :D

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: So, 06 cze 2009; 11:01:33 
gaz dla żydków i do kuchenek! niby sekwencyjny nie zajezdza silnika jak zwykla instalacja, ale szczerze mowiac to bez sensu motowac gaz. albo diesel , albo 2.0 v-tec :twisted: ja przejezdzam na baku ok 400 km :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: N, 07 cze 2009; 11:50:09 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 19 mar 2009; 01:31:16
Posty: 178
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Darek
Honda:: Accord 1.8 V-TEC 01'
A mój Accordzik robi na baku 500 po mieście przy częstym korzystaniu z V-teca także jestem zadowolony jak na szerokie oponki i duże koła jest ok. w trasie myślę, że zrobię 700 ale to dopiero sprawdzę za miesiąc :geek:

_________________
Obrazek


THE POWER OF DREAMS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pn, 08 cze 2009; 07:13:13 
Daro, to zamieniamy sie na silnki ;p ostatnio zatankowalem dynamica 98 na lotosie i naprawde staralem sie w miare lagodnie jezdzic - wynik 435 km na baku do zapalenia sie rezerwy :p co prawda na a4 pogonilem ją 215 km/h ale tylko z 2 minuty... co zauwazylem jak zaleje v-powera racinga to przejezdza wiecej, teraz zalalem 1/4 niedlugo zaleje do pelna i zobacze ile przejade. ale i tak podejrzewam ze max bedzie 500. takze nienażarty ten moja accord :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pn, 08 cze 2009; 09:17:08 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany

Dołączył(a): N, 28 wrz 2008; 10:15:59
Posty: 472
Lokalizacja: Wałbrzych/Biały Kamień
Imię: Przemek
Honda:: CIVIC VII 1.6 110KM
a mi pali 11/100 przy naprawde cięzkiej nodze :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pt, 29 cze 2012; 07:40:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Maciekk napisał(a):
gaz dla żydków i do kuchenek! niby sekwencyjny nie zajezdza silnika jak zwykla instalacja, ale szczerze mowiac to bez sensu motowac gaz. albo diesel , albo 2.0 v-tec :twisted: ja przejezdzam na baku ok 400 km :P

Powinienem dostać złotą łopatę za odnalezienie tego postu...;)
Ale ciekaw jestem dzisiejszych opini co do gazu.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pt, 29 cze 2012; 08:23:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 01:31:22
Posty: 2557
Lokalizacja: Sobótka
Imię: Adam
Honda:: aktualnie brak...
PB 5,34
LPG 2,87

i wszystko jasne...

ze swojego doswiadczenia z gazem w hondzie powiem tyle...i instalacja pierwszej generacji w d13 i drugiej w d15 sprawdza sie dobrze i po kilkudziesieciu tys km nie widze zeby silnikowi cos dolegalo...trzeba tylko pilnowac ukl zaplonowego i wymiany filtrow..szczegolnie powietrza bo ma spore znaczenie...po wymianie filtra powietrza warto zrobic regulacje instalacji i musi dzialac...

_________________
Z cyklu "zlote mysli przelozonego": "Uszczelniacz ma byc wzgledem walu wbity co do zenita"
http://www.laira.pl - Serwis, skup i sprzedaż sprzętu komputerowego przez 24h.
Aktualnie do wozenia dupy: Nissan Almera N16 2004r. 1.5 16V
...i do zabawy: Fiat 126p FL 1992r. 650E


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: Pt, 29 cze 2012; 10:15:17 
Offline
Uzytkownik zweryfikowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 05 wrz 2008; 09:51:13
Posty: 4630
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały Kamień
Imię: Łukasz
Honda:: Germany/Italia
To może ja też się wypowiem :) Jeżdżę Gazolotem już półtora roku. Fakt, cenię sobie tankowanie za ok 2.80zł za litr. Ale bierzmy pod uwagę także spalanie. Ostatnio sporo śmigam po Wrocku i wychodzi mi sporo ponad 10l a nawet 11.5 (Ostatnio 10.8) na 100km. Do tego dorzućmy jakby nie patrzeć zajeżdżanie silnika (wiem są różne opinie, ale wydaje mi się, że silnik dostaje w ciry jak nie śmiga na PB). Nie wliczając bezsensownie drogiego przeglądu o ponad 60zł więcej, regulacji gazów, wymiany filtrów i częstszych wymian świec. Nie powie mi nikt, że nigdy na gazie nie miał falujących obrotów albo szarpania niewiadomego pochodzenia. Do tego dochodzi tankowanie benzyny raz w miesiącu (no chyba, że zalejesz na full to raz na 3 miesiące może). Tak na prawdę jak sobie wszystko podliczyłem, to gaz opłaca się tylko w trasie, gdzie spalanie oscyluje w granicach 8-9l na 100km. Tak zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim i jestem prawie przekonany, że następnym autem będzie auto z silnikiem diesla. W tym momencie cena ropy to ok 5.40 (na lukoli nawet 5.25), biorąc pod uwagę spalanie przyzwoitego diesla na poziomie ok 6l na setkę wychodzi nawet taniej od gazolota w mieście, gdzie spalanie jest w okolicach 10-11l. (nie mówię tu o jakiś małych silnikach co palą 8l). Żeby jazda na gazie wychodziła identycznie jak w dieslu, cena gazu powinna wynosić 2,7zł za litr. (połowa ceny za litr diesla, połowa, ponieważ diesel połowę mniej paliwa potrzebuje na przejechanie podobnej odległości, co auto z LPG).
Reasumując dochodzę do wniosku, że kupując sprawdzonego diesla (broń boże coś nowszego z dwumasem i padającymi wtryskami), zalewasz raz a dobrze (a nie po kilka razy co jest wg mnie kolejnym minusem lpg) i jeździsz nie martwiąc się o szarpania, koszty przeglądów oraz zakaz wjazdu pod ziemię ;)

Takie moje spostrzeżenia :P

_________________
ti amo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: So, 30 cze 2012; 12:40:29 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 14 wrz 2008; 04:48:46
Posty: 1121
Lokalizacja: Wałbrzych / Biały kamień
Imię: Irek
Honda:: Civic 6 gen Ej9
dokładnie tak Lukas! też podobnie uważam, wg mnie ropa jest teraz najlepszym wyborem. Golf tdi śmiga aż miło, więcej problemów z 1,7 cdti, ale mam nadzieję że ogarnę i ten silnik...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Gaz w Hondzie-warto czy nie?
PostNapisane: So, 30 cze 2012; 08:57:22 
Offline
Administrator techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 13 gru 2008; 05:22:47
Posty: 460
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Imię: Paweł
Honda:: Była Civic EG8 D15xx
Dwumas jest po to aby padać, dzięki temu nie padają inne komponenty (skrzynia), w końcu dwumas odbiera drgania. Na to nic się nie poradzi, to tak samo jak gumowe elementy zawieszenia. Diesel bez dwumasu będzie takze nieprzyjemne chodzil. Oczywiście nie może to padać co kilka lat. Jeśli chodzi o spalanie, to stare diesle takie super oszczędne nie są (mam na myśli lata 80 i 90), najlepszym wyjściem jest chyba coś z okolic 2000 - sensowna niezawodność i spalanie.

_________________
Moja Ex Honda | Mój Blog | MotionSystems.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL