Auto-Strefa

Honda Club Wałbrzych

Klub fanów Hondy z Wałbrzycha i okolic




Teraz jest Cz, 28 mar 2024; 04:38:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CAI metodą mocno oszczędnosciową, czyli coś z "niczego"
PostNapisane: Pt, 15 cze 2012; 09:01:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Kiedy już "upragniony" stożek robi się zbyt głośny a jego odseparowanie w komorze silnika nastręcza sporo problemów to najwyższy czas zrobić sobie CAI (dolot zimnego powietrza).
Można sobie taki zestaw oczywiście kupić na Alledrogo ale jest dość kosztowny, lub też można spróbować zrobić go samemu i taka metodą został zrobiony ten niżej opisany.

Trochę teorii, doprowadzenie zimnego powietrza do silnika wymaga pobrania go z poza komory silnika, najczęściej (w zestawach ze sklepu) to powietrze jest zasysane nadal z komory (generalnie po tych zdjęciach wynika że stożek jest zaraz za chłodnicą) co jest dziwnym rozwiązaniem (chyba że jest inaczej).
Generalnie my schowamy swój stożek w zderzaku poza komorą silnika, takie rozwiązanie nastręcza jednak mały problem. Mimo osłony nadkola w tym miejscu (szczególnie zimą) może pojawić się woda ,która ma szansę dostania sie do nieosłoniętego stożka.
Można oczywiście kupić HydroShield ,ale to również drogie rozwiązanie.
My zrobimy to taniej, trzeba było się zastanowić czym jest HydroShield? Jest to materiał ,który przepuszcza powietrze ,ale nie przepuszcza wody, jakie znamy materiały które nie przepuszczają wody? ..... Tak parasol ,albo tropik namiotu ,tylko że powietrza tez nie chcą przepuszczać. Co innego ortalion ,wiele razy ratował nas przed deszczem ,ale przepuszcza też powietrze. Nie miałem żadnej starej ortalionowej kurtki więc znalazłem podobny materiał metodą prób i tak trafiło na ostatnio popularną flagę Obrazek wystarczyło tylko znaleźć krawcową i stożek mamy obszyty Obrazek czas więc zabrać się do zmontowania tego w całość.
Potrzebujemy kilka rurek (lub jedną długą - 1 metr wystarczy), 3 kolanek no i stożka (ja swoje dostałem od Czada,bo mu zostały po turbo) Obrazek
następnie musimy pozbyć się dotychczasowego dolotu i "dorobić" otwór jeśli go wcześniej nie było Obrazek
Następnie trzeba ściągnąć zderzak Obrazek i rozpoczynamy łączenie, dopasowywanie Obrazek i montaż stożka w zderzakuObrazek. Kiedy mamy już wszystko docięte i spasowane zaczynamy składać w całość Obrazek potem podłączamy do kolektora i zaciskamy obejmami Obrazek następnie zakładamy zderzak Obrazek i cieszymy się CAI.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: CAI metodą mocno oszczędnosciową, czyli coś z "niczego"
PostNapisane: Pt, 15 cze 2012; 09:20:42 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 06 gru 2011; 01:45:41
Posty: 545
Lokalizacja: Wałbrzych
Imię: Mateusz
Honda:: ED6 D13Z2+
Brawo za flagę hehe ;) Widziałem podobne home made ale z rurki PCV i sam się nad tym zastanawiałem :) A taki zestaw kolanek można kupić czy trzeba pojedynczo kupować odpowiednie?
A i 5+ za poświęcony czas na zdjęcia i opis 8-)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: CAI metodą mocno oszczędnosciową, czyli coś z "niczego"
PostNapisane: Pt, 15 cze 2012; 11:05:03 
Offline
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 09 maja 2011; 06:55:55
Posty: 846
Lokalizacja: Wałbrzych a aktualnie Hamburg
Imię: Tomek
Honda:: Accord CW3
Deutschland,Deutschland Über Stożek, Über Stożek im die Welt !!!

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: CAI metodą mocno oszczędnosciową, czyli coś z "niczego"
PostNapisane: Cz, 02 maja 2013; 09:10:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009; 07:07:24
Posty: 5680
Lokalizacja: Wałbrzych / Stary Zdrój
Imię: Grzegorz
Honda:: Accord CS12
Ważna informacja to taka ,aby jednak stożek przymocować do nadwozia na sztywno bo ja spięłem tylko tretytką i niestety stożek się rozsypał na części.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Wordpress theme made by Sorel for Vladinho
phpBB3 theme made by Shadow_One, Wedytowane przez Free dla HondaClub
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL